League of Legends League of Legends Haberleri

Huni, SK Telecom T1’den ayrıldı

2017 sezonu başında SK Telecom T1’e transfer olan Huni, sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre takımdan ayrıldı. SKT ayrıca koç cCarter ve Rapidstar ile de yollarını ayırdığını duyurdu.

Dünyanın en iyi League of Legends takımı olarak gösterilen SK Telecom T1, 2017 yılında belirgin bir düşüş yaşıyor. Şu ana kadar katıldığı her Worlds’ü kazanan ekip, Worlds 2017’yi finalde Samsung Galaxy’ye kaptırdı. 2013 yılında LCK’ye yepyeni bir takım olarak katılan SKT, bu yıl da dünya şampiyonluğu yaşamıştı. 2014 yılında turnuvaya dahi katılamayan ekip, 2015 ve 2016 yıllarında da uluslarası sahneyi silip süpürmüştü.

2017 Yaz Mevsimi’nde LCK Şampiyonluğu’nu Longzhu Gaming’e kaptıran takımda yeni transferler Huni ve Peanut’ın uyum sağlayamadığını ve SKT’nin hali hazırdaki sistemini sekteye uğrattığını gördük. Taşıyıcı ormancı olarak gösterilen Peanut, Faker ile yeterli sineriyi gösteremedi. Öte yandan Fnatic’te adeta canavar olan, NA LCS’te Immortals’ta oynadığı süre içerisinde ligin en iyi üst koridorlarından birisi olarak gösterilen Huni ise bir türlü SKT’nin geri kalan oyuncularının seviyesine çıkamadı. Kkoma da Worlds 2017 sırasında birçok kez Huni ile konuştu ve silkelenip kendisine gelmesini, oynadığı oyunun bu olmadığını söyledi.

Facebook ve Twitter hesaplarından resmi bir açıklama yapan SKT, Huni’nin takımdan ayrıldığını ve şu anda başka bir takım ile transfer diyaloğu içerisinde olduğunu belirtti. SKT’nin 2017 yılındaki iki transferini de ekipten göndermesi, takım adına oldukça büyük bir değişiklik. SKT’nin tekrar bir numara olabilmesi için üst ve ormana ciddi takviyeler yapması gerekiyor.

Öte yandan Huni’nin ise nereye gideceği bilinmiyor. Söylentiler oyuncunun NA LCS’te bir takıma transfer olacağı yönünde yoğunlaşsa da oyuncunun LCK’de kalmayı tercih ettiğini görebiliriz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir