League of Legends League of Legends Haberleri

Impact, SK Telecom T1’den gelen transfer teklifini reddetti

Cloud9’ın başarılı üst koridor oyuncusu Impact, Worlds 2017’de büyük bir hayal kırıklığı yaşayan eski takımı SK Telecom T1’in teklifini reddetti. 

League of Legends sahnesinin en başarılı takımı SK Telecom T1, 2017 yılında ciddi bir performans düşüklüğü yaşıyor. 2017 Yaz Mevsimi’nde LCK şampiyonluğu Longzhu’ya kaptıran SKT, Worlds 2017’de de finalde Samsung Galaxy’ye yenilmişti. İkincilik harika bir sonuç olsa da söz konusu SKT olunca bunun büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söylemek gerekiyor. Katıldığı Worlds turnuvalarında ilk defa seri kaybeden takım, ayrıca ilk defa bir finali de kaybetti.

Turnuva boyunca yayınlanan “Eyes on Worlds” belgeselinde de gördüğümüz üzere SKT’nin en zayıf halkası üst koridordu. Koç Kkoma Huni ile birçok kez konuşup daha iyi oynamasını söylemişti. Yarı final serisinin son maçında Huni’nin harika Gnar ultisi ile finale yükselen SKT, turnuva sonrası yaptığı değerlendirmede takımın kötü performansının sebeplerinden birisinin üst koridor olduğunu keşfetti. Bunun için eski oyuncusu Impact’e teklif götüren takım, ne yazık ki red cevabı aldı.

Yine Inven Global’in haberine göre Impact’in hayır demesinin iki sebebi bulunuyor. Bunlardan ilki tahmin edileceği üzere para. Görünüşe göre Impact, SKT’nin verebileceği miktarın çok daha üstünde bir para talep ediyor. Bu aslında anlaşılır bir durum zira Kuzey Amerika’nın en zengin organizasyonlarından Cloud9’da hatırı sayılır bir miktar kazandığı düşünülen Impact’in franchising ile çok daha fazla kazanma ihtimali bulunuyor. İkinci olarak ise Impact’in tekrar SKT forması giyerek büyük bir sorumluluğun altına girmek istemediği belirtiliyor. Kore’nin Reddit’i olarak gösterilen Inven’de birçok kez gözlemlediğimiz üzere SKT oyuncuları herhangi bir yanlışlarında çok acımasızca eleştiriliyor. Bunun da ötesinde kültüründe bugüne kadar sadece “kazanmak” olan bir takımın önemli parçalarından birisi olmak ciddi bir sorumluluk üstlenileceği anlamına geliyor.

SKT’nin henüz farklı bir üst koridor arayıp aramadığı ise belirsiz. Aynı şekilde geçtiğimiz gün yaptığımız haberde belirttiğimiz üzere Impact’in Licorice’ı transfer eden Cloud9’dan ayrılma ihtimali bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir