League of Legends League of Legends Haberleri

Impact, Team Liquid’e transfer oldu

Geçtiğimiz gün Cloud9’dan ayrılacağını yazdığımız Impact, ESPN’in haberine göre Team Liquid’e transfer oldu. Team Liquid’in kadrosu da böylelikle çok daha korkutucu bir hal aldı. 

Sezon arası transfer dönemi resmi olarak başladı. Transfer çılgınlığı ise henüz ilk günden kendisini göstermiş durumda. NA LCS franchising’ine kabul edilmeyen Immortals’tan Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Anda’yı transfer eden Team Liquid şimdi de üst koridorunu güçlendirdi. Disney’den yatırım alan TL, franchising ile birlikte çok daha iddialı bir kadro kurmak istediğini de gösterdi.

Takımın hali hazırda birçok oyuncusu bulunmasına rağmen ilk beşte Impact, Xmithie ve Pobelter ile başlaması bekleniyor. Alt koridor için ise TL’nin seçeneklerini araştıracağı belirtiliyor. Uzun bir süredir takımda yer alan Piglet ile tekrar anlaşmayacağı konuşulan takımın Cody Sun’ın yanına iyi bir destek oyuncusu transfer etmesi ile önümüzdeki sezon üst sıralara oynama ihtimali yükselecektir.

Inven’in haberine göre Impact eski takımı SKT’nin teklifini de geri çevirdi. Herkes oyuncunun neden SKT yerine TL’yi seçtiği sorusunu sorsa da cevabının açık bir şekilde para olduğunu söylememiz mümkün. Oyuncu Kuzey Amerika’daki kariyerine Team Impulse’ta başlamış, ardından NRG’ye transfer olmuş ve son olarak da 2016’nın sonundan itibaren Cloud9 forması giymişti. Cloud9 ise Impact’in beklentilerini karşılayamayacağı bir senaryo için eUnited’tan Licorice’ı transfer etmişti. Görünüşe göre bir sezondan uzun bir süredir Cloud9 formasını giyen Impact, önümüzdeki sezon eski takımına karşı oynayacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir