League of Legends

Invictus Gaming, LPL şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde JD Gaming’i 3-0 ile geçen son Worlds şampiyonu Invictus Gaming, LPL şampiyonu olup MSI biletini kaptı.

Geçtiğimiz sezonun Worlds şampiyonu Invictus Gaming, LPL’de normal sezonu FunPlus Phoenix’in arkasında ikinci olarak tamamladı. JD Gaming ise sekizinci olarak playofflara son anda katıldı. JD Gaming playoffların ilk turunda Team WE’yi 3-1 ile geçti. Çeyrek finalde RNG’yi 3-2 ile geride bırakan takım yarı finalde ise FPX’i 3-2 ile geçerek finale adını yazdırdı. Invictus Gaming ise yarı finalde TopSports Gaming’i 3-1 ile geçti. Finalde karşı karşıya gelen bu iki takımın mücadelesinde kazanan taraf Invictus Gaming oldu. Rakibini üç maçın ardından mağlup eden ekip MSI biletini kaptı.

1. Maç

Invictus Gaming serinin ilk kanını orta koridordan çıkardı. Alt koridora harika kapanan takım skorları toplayarak erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Rookie harika bir Zoe performansı sergiledi. Koreli orta koridorun bu oyunu takımına maçı getirdi diyebiliriz. JD Gaming zaman zaman maça dönme adına hamleler yapsa da IG takım olarak daha iyi oynayan taraf oldu. IG seride ilk maçı 27 dakikada bitirmeyi başardı.

2. Maç

Ning’in agresif oyununu çok iyi cezalandıran Flawless-Yagao ikilisi ilk kanı almayı başardı. Ning üst koridora baskın yaparak TheShy’ı bir hayli öne geçirdi ve böylelikle Koreli üst koridor, koridor aşamasında çok büyük bir üstünlük yakaladı. Dünyanın en iyi üst koridorları arasında gösterilen TheShy bu üstünlüğü tüm haritada hissettirdi. Invictus Gaming maç genelinde harika hamleler yaptı ve Rookie muazzam bir seri geçirdi. IG ikinci maçı 25 dakikada kazanmayı başardı.

3. Maç

Serinin son maçında ilk kan Imp’e gitti. Alt koridorda büyük bir hata yapan JD Gaming, JackeyLove’ın elindeki Draven’a skorları adeta hediye etti. Bu skorların ardından oyunun sonu geldi bile denilebilir. JackeyLove çok güçlü bir hal aldı. Buna rağmen savaşmayı bırakmayan JD maça geri dönmeyi başardı ve dördüncü maç sinyalleri verdi. IG ise Draven’ın gücünü kullanarak son takım savaşını da kazandı ve seriyi noktaladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.