League of Legends League of Legends Haberleri

Jankos, G2’ya transfer oluyor

Avrupa’nın en başarılı ormancılarından birisi olarak gösterilen Jankos, son şampiyon G2’ya transfer oluyor. ESPN’in haberine göre H2K’den ayrılan oyuncu önümüzdeki mevsim G2 forması giyecek.

Önemli oyuncularını Kuzey Amerika’ya kaybetmesine rağmen yeniden şampiyon olabilecek bir kadro kurmak isteyen G2, ormancısını buldu. ESPN’e göre H2K’den ayrılan Jankos’u transfer eden ekip böylelikle kadrosunu da tamamladı. Alt koridor ikilisi Zven ve Mithy’yi TSM’e kaptıran takım, üst koridorundaki Expect ile sözleşmesini yenilememiş, Trick ise Avrupa’dan ayrıldıktan sonra LCK ekiplerinden Bbq Olivers’a transfer olmuştu. G2 ise boşalan pozisyonları akıllıca doldurmayı başardı. Alt koridoruna geçtiğimiz mevsim Roccat’te parlayan Hjarnan ve Wadid’i getiren ekip, orta koridorundaki Perkz ile yoluna devam etmiş ve üst koridoruna Splyce’ın değeri pek bilinmeyen oyuncusu Wunder’i transfer etmişti.

Jankos ise G2 için yapbozun son parçası oldu. Roccat ile LCS’e yükselen ve ligde bulunduğu süre boyunca “first blood king” ünvanını elde eden oyuncu, H2K’deki kariyerinde de takımın en iyilerinden olmayı başardı. Ünvanına yakışır bir şekilde erken oyunu domine etmeyi bilen başarılı ormancı, hem tank metasına hem de suikastçı metasına rahatlıkla uyum sağlayabilmişti. Agresif ormancıların geri dönmesi ile oyuncunun da daha fazla sorumluluk alacağını görebiliriz. Öte yandan Jankos-Perkz ikilisi ise ligin en korkulan orman-orta koridor ikilisi olacaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir