Jankos LEC Bahar Mevsimi'nin en değerli oyuncusu seçildi League of Legends League of Legends Haberleri

Jankos, LEC Yaz Mevsimi’nin en değerli oyuncusu oldu

G2 Esports’un ormancısı Jankos, LEC Yaz Mevsimi En Değerli Oyuncusu ödülünün sahibi oldu.

G2 Esports bir süredir LEC sahnesini domine ediyor. Hem bireysel hem de takım olarak harika işler başaran ekip her mevsim dağıtılan “All Pro Team” ödüllerinin tamamını kazanmıştı. Wunder, Jankos, Caps, Perkz ve Mikyx harika bir mevsimi gerisinde bıraktı. Normal sezonu lider tamamlayan beşli LEC Yaz Mevsimi Finali’ne yükseldi. Takımın deneyimli ormancısı Jankos arkadaşlarının başarısının yanında bir de en değerli oyuncu olmayı başardı.

G2 Esports mevsim genelinde oynadığı 18 maçta sadece 3 mağlubiyet aldı. 15 galibiyet gören takım dominant performansına kaldığı yerden devam etti. Bireysel olarak koridorları kazanan ekip ligde ormancı etkisinden en çok yararlanan organizasyonlardan bir tanesi. Jankos’un harika harita görüşü ve baskınları G2’nun başarısında büyük rol oynadı.

Jankos bu mevsim en çok Jarvan ve Sejuani tercihinde bulundu. Jarvan’ı 4 kez oynayan oyuncu hiç kaybetmedi ve 9.1 KDA yakaladı. Polonyalı oyuncunun bir diğer çok oynadığı şampiyon Sejuani ile 23.5 gibi harika bir KDA yakaladı. Ormancının birer kez oynayıp kazanamadığı şampiyonalar Olaf ve Gragas oldu.

Mevsimin En İyi Beşlisi’nde de yer alan Jankos bu ödülle birlikte kariyerini en başarılı sezonunu geçiriyor. Kış Mevsimi’nde LEC şampiyonu olan oyuncu sezon arasında MSI şampiyonu oldu. Şimdiyse Yaz Mevsimi şampiyonu olmak için çabalayan oyuncu altın sezonunu geçiriyor. Bakalım 24 yaşındaki oyuncu Worlds şampiyonu olabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir