League of Legends

Japone, Royal Youth’a transfer oldu

Riot Games

Deneyimli destek Japone, 2020 sezonu için son şampiyon Royal Youth ile anlaşmaya vardı.

Sezonun sona ermesiyle kadrosunun tamamen dağıtan Royal Youth, yine iddialı bir kadro kurmak istiyor. HolyPhoenix, yayınında Royal ile anlaşma sağladığını duyurmuştu. Yerli çekirdeğini kuvvetli tutmak isteyen ekip, Holy’nin alt koridordaki partnerini açıkladı. Geçtiğimiz mevsim Bursaspor Esports bünyesinde Alive ile birlikte iyi işler çıkaran yerli destek Japone, takımın yeni desteği oldu.

Kariyerinde farklı takımların formalarını giyen Japone ilk ciddi şansını SuperMassive TNG ile buldu. Oradan 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer olan isim en başta Unitback’in yedeği pozisyonundaydı. Çalışmaya devam edip Frozen’ın oyun bilgisinden yararlanarak formayı kapan isim Padden ile birlikte takımın en iyi alt koridorlarından biri olarak gösterildi. Bu çıkışı sürdüren isim takımıyla Worlds’e katılmayı başardı.

1907 Fenerbahçe Espor’dan ayrıldıktan sonra bir mevsim Dark Passage forması giyen isim burada beklediğini bulamadı. KaKAO ve Ruvelis gibi isimleri kadrosunda bulunduran DP, takım içi yaşanan sıkıntıların neticesinde başarılı olamadı. Ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan Crew Esports’a transfer olan Japone, takımını düşmekten kurtaramadı. Fenerbahçe’ye dönen oyuncu Ruin ve Kirei gibi isimlerle birlikte oynadı ve şampiyon oldu. Mevsimin sona ermesiyle takımdan olaylı bir şekilde ayrılan Japone bir mevsim Bursa’da oynadı.

Royal Youth yine ligin en iddialı ekiplerinden biri olacak gibi. Japone’nin transferiyle tecrübe ve oyun içi karar konusunda büyük ölçüde rahatlayan takımın gelecek sezon nelere yapacağını hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.