KMF 2023 Şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats! League of Legends mix

KMF 2023 Şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats!

Şampiyon DenizBank İstanbul Wildcats!

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2023 Finalinde FUT Esports’u 3-0’la geçen DenizBank İstanbul Wildcats sezonu şampiyon tamamladı.

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2023 normal sezonunu birincilikle bitiren DenizBank İstanbul Wildcats normal sezonu ikinci sırada bitiren FUT Esports karşısında net bir galibiyet aldı. İstanbul Wildcats ekibi bu galibiyetle beraber 4 Nisan’da başlayacak olan EMEA Masters’a grup aşamasından başlamayı garantiledi.

Seride Yaşananlar

1. Maç: Serinin ilk maçında ilk kan alt koridorda 3.dakikada İstanbul Wildcats tarafından alındı. Maçın orta bölümü iki takım için de sakin ve kafa kafaya geçerken sessizliği bozan takım savaşı 11.dakikada yaşandı. Savaşı nişancısının üçte üçlük performansıyla kazanan taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu. FUT Esports kaybedilen takım savaşının ardından skor kazanarak rakibinin ivmesini kesmeye çalışsa da 18.dakikada çıkan takım savaşını kazanan taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu. kazandığı takım savaşlarının ardından ivmeyi arkasına alan İstanbul Wildcats 23.dakikada inhibitöre dayandı. FUT Esports ekibi inhibitörlerini korumak adına 24.dakikada bir takım savaşı başlatsa da İstanbul Wildcats bu savaşı da kazanarak maça noktayı koydu ve seriyi 1-0’a getirdi.

2. Maç: İlk kan başarılı bir üst koridor baskınıyla FUT Esports’un oldu. Oyunun orta bölümünde FUT Esports attığı başarılı baskınlarla beraber rüzgarı arkasına alan taraf oldu. Üstünlüğü uzun süre koruyan FUT Esports’u durdurmak isteyen İstanbul Wildcats ekibi ayrık savaşlarda önemli skorlar buldu. Maç büyük heyecanla devam ederken dengeyi bozan takım savaşı 25.dakikada orta koridorda başladı. takım savaşını kazanan taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu. Kazandığı takım savaşının ardından baronu alan ekip 28.dakikada çıkan ayrık savaşı da kazanarak maçı geriden gelerek kazanmayı bildi. ve seride durum 2-0’a getirdi

3. Maç: Fut Esports için seride ya tamam ya devam maçı olan 3.maçta ilk kan 4.dakikada İstanbul Wildcatsin oldu. Maçın orta bölümünde baskın olan taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu. 23. dakikada çıkan takım savaşını kazanan FUT ekibi dengeleri bozdu. Takım savaşını kaybetse de baron güçlendirmesini alan taraf IW ekibi oldu. Ardından 27. dakikada çıkan takım savaşını üst koridorunun dörtte dörtlük performansıyla kazanmayı bildi. Kazanılan takım savaşının ardından maçı da bitiren İstanbul Wildcats ekibi KMF 2023 şampiyonu oldu.

İstanbul Wildcats ekibi bu galibiyetle beraber 4 Nisan’da başlayacak olan EMEA Masters’ta FUT Esports’la beraber ülkemizi temsil edecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir