League of Legends League of Legends Haberleri

Korpse, 5 Ronin’e transfer oldu

Son olarak Team Aurora’da yedek olarak yer alan destek Korpse, 5 Ronin ile anlaşmaya vardı.

VFŞL’nin yeni yüzü 5 Ronin, sene başında Bursaspor Esports yerine lige dahil oldu. Takımın ilk duyurduğu beşli Mayhem, Chosen, Umut, Drogo ve Invoker’dı. Drogo ile yaşanan problemlerden dolayı ilk maçlara akademi nişancısı Boncuk çıktı. Bu beşliyle galibiyet alamayan ekip, tecrübeli nişancı Ruvelius’u transfer etti. 5 Ronin’in bir sonraki hamlesi destek pozisyonuna oldu. Bugün yapılan açıklamaya göre Korpse, VFŞL’ye geri döndü.

Uzun bir süredir sahnede olan Korpse kariyerinin büyük bir kısmını Yükselme Ligi’nde geçirdi. Partnerlik sisteminin gelişiyle Beşiktaş Esports ile yeniden anlaştı ve VFŞL’ye geri döndü. Beşiktaş formasıyla mevsimi tamamlayamdı ve yerini Farfetch’e bıraktı. Tecrübeli desteğin sıradaki durağı Dark Passage oldu. Korpse, DP ile play-off’lara kaldı ve ilk turda Royal Youth’a elendi.

Genç ve yerli oyunculardan kurulu bir beşliye yönelen 5 Ronin, haftalar geçtikçe tecrübeli oyuncularla birlikte kadro dengesini daha iyi bir seviyeye getiriyor. Genç oyuncuların formu ve isteği, tecrübeli oyuncuların bilgi ve soğukkanlılığıyla harmanlanınca çok daha iyi sonuçlar çıkabilir. VFŞL 2020 Bahar Mevsimi’nde 3 hafta geride kaldı ve 5 Ronin 1 galibiyet 4 mağlubiyetle son sırada. Takım, son sırayı İstanbul Wildcats ile paylaşıyor.

Korpse transferi belki 5 Ronin’i şampiyon yapmayacak ancak play-off potasına girebilmek adına önemli bir hamle. Desteğin Ruve ile arkadaşlığını unutmamak gerek. Bakalım Korpse’lu 5 Ronin bu sezon neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir