League of Legends

LCL şampiyonu Vega Squadron oldu

Vega Squadron

Finalde Elements Pro Gaming’i 3-1 ile geçen Vega Squadron, LCL şampiyonu olup MSI ön eleme biletini kaptı.

Vega Squadron normal sezonu üçüncü sırada bitirdi. Bu mevsim LCL’de geçtiğimiz senelerdeki gibi Gambit Gaming fırtınası esmedi. Normal sezonda Elements Pro Gaming ile tie break maçı oynayan Gambit ikinci oldu. Playofflarda Elements Pro Gaming, M19’u rahat bir şekilde 3-0 ile geçti. Diğer tarafta ise Vega, Gambit Gaming karşısında çok zorlanmadı ve bu seri de 3-0 ile sonuçlandı. Finale gelindiğinde ise Vega Squadron, güçlü ekibi Elements Pro Gaming’i 3-1 ile geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Serinin ilk maçı yakın geçti diyebiliriz. Dakika 20’den sonra Vega Squadron altın farkını açınca maç koptu. Vega orta koridoru Nomanz harika bir Kayle performansı sergiledi. Oyuncu hasar dağılımında takımının açık ara lideri oldu. İkinci maçta ise Kayle seçimini bu sefer EPG yaptı ancak takım şampiyonu orta değil üst koridorda oynadı. Nonholy’den harika verim alan takım üst koridorunun liderliğinde maçtan galip ayrıldı ve seride durum eşitlendi.

İlk iki maçın kaderini belirleyen Kayle üçüncü maçta yasaklandı. Bu sefer Vega çok dominant bir oyun oynadı. Takım orta koridorda Vayne seçimini yaparken nişancı Gadget, Karthus oynadı. Taktiğini Vadi’de çok iyi uygulayan ekip kolay bir galibiyet aldı. Serinin son maçında ise Nomanz fırtınası esti. Yetenekli orta koridor Vladimir seçimiyle takımını şampiyonluğa ulaştırdı.

Bu sonuçla birlikte Vega Squadron temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin MSI ön elemesinde potansiyel rakipleri arasına dahil oldu. Bakalım ekip uluslararası alanda nasıl bir performans sergileyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.