League of Legends League of Legends Haberleri

LCS’in ilk finalisti Cloud9 oldu

Yarı finalde CLG’yi 3-1 ile geçen Cloud9 finale yükseldi ve rakibini beklemeye başladı.

Kuzey Amerika’nın en köklü organizasyonlarından olan Cloud9 kemik kadrosunu oturtup üstüne yaptığı doğru eklemelerle şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olmaya devam ediyor. Gece oynanan mücadelede Ruin’li CLG ile karşılaşan ekip tatmin edici bir zafer aldı. 4 maç süren seriyi 3-1 kazanan C9 adını finale yazdırdı. Kazandığı maçları net bir şekilde bitiren ekibin finaldeki rakibi bu gece belli olacak. Team Liquid-Clutch Gaming eşleşmesinin galibi finalde C9’ın rakibi olacak.

1. Maç

Cloud9 haritayı iyi takip ederek ilk kanı rakip ormanda dökmeyi başardı. Mücadele sakin başlasa da Svenskeren’ın aktif oyunu Cloud9’ı öne geçirmeye yetti. Normal sezonda sergilediği performansını sürdüren isim iyi bir Gragas oyunu izletti. Ormancısını takip eden Nisqy de bundan faydalandı ve Qiyana seçimiyle erken bir dakikada güçlenmeyi başardı. Makroyu iyi oynayan C9 acele etmeden doğru hamleleri yaptı ve altın farkını açtı. Bu sayede rahatça ittiren ekip ilk maçı rahat kazandı. 30 dakika süren mücadelede sadece 10 skor izledik.

2. Maç

PowerOfEvil üst koridorda Syndra oynarken Ruin orta koridorda Akali oynadı. Licorice bire biri çok iyi oynadı ve ilk kanı takımına kazandırdı. Orta koridor bire birini ise Nisqy kazandı. Sylas’la akıllı oynayan isim bire birde Ruin’i alt etmeyi başardı. Pozisyonlara takımca kapanan Cloud9 orta oyunu önde bitirdi. Bu oyununu sürdüren ekip rakibine büyük bir fırsat tanımadı. 31 dakikanın ardından galip gelen C9 seriyi 2-0’a getirdi. Bu sefer 25 skor gördük.

3. Maç

Ruin’in üst koridordaki agresif oyununu iyi değerlendiren Svenskeren ilk kanı almayı başardı. Orta koridora yaptığı baskınlarla da skorları toplayan Svenskeren erken oyunu çok iyi geçirdi. Ruin ise tam tersine bir hayli kötü bir performans sergiledi. Aradaki farkı açan C9 rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi. Cloud9 maçı kazanacak derken harika savunmalar yapan CLG kolay lokma olmadığını gösterdi. Rakibinin Baron kararını çok iyi cezalandıran ekip maçı bir savaşla kazandı diyebiliriz. Seri 4. maça uzadı.

4. Maç

CLG alt koridora yaptığı kule altı denemesiyle ilk kanı aldı ama C9 hemen cevap verdi. Ruin üst koridorda harika bir oyunla bire bir skorunu aldı. Wiggily ise alt koridorda kule altı denemelerine devam etti ve başarılı oldu. CLG bu sayede erken oyunu önde bitirdi. Orta koridordaki savaşı iyi oynayan ekip Baron’u alarak üstünlüğü eline aldı. Ardından Nisqy’nin harika oyunları C9’ı maça ortak etti. Bir sonraki Baron’u alan C9, geç oyunda yapılan savaşları kazanarak mücadeleyi 48 dakikada bitirdi. Bu sonuçla birlikte finalin ilk ekibi belli oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir