League of Legends

League of Legends: Kendi Takımımızı Kuruyoruz

League of Legends: Kendi Takımımızı Kuruyoruz

 

Malumunuz, birkaç saat sonra League of Legends Türkiye Büyük Finali var. Koca bir sezonun sonuna gelmek üzereyiz ve yeni bir şampiyonluğa şahit olacağız. Böyle zamanlarda, yazının yazarı olarak eski zamanlardaki maçları izlemeyi oldukça seviyorum. 

League of Legends gibi rekabetin sık olduğu bir oyunda üst seviyelerde oynamış birçok başarılı oyuncu oldu ligimizde. Dedik ki neden kendi hayali takımımız kurmuyoruz? 

Takımımızı oluştururken tamamen kişisel düşünceler, oyun tarzını sevmek ya da beğenmek gibi oldukça kişisel yorumlardan yola çıkarak yapıyoruz. Yani farklı bir tabirle yazı tamamen kişisel düşüncelerde yola çıkarak oluşturulmuştur. Son bir detay, kadromuzda sadece Türk oyuncuları alacağız. Keyifli okumalar!

  • Üst Koridor | Thaldrin&BrokenBlade

Üst koridorda birçok başarılı isim izlemiş olmamıza rağmen en sevdiğim ikili Broken Blade ve Thaldrin oldu her zaman. Dolayısıyla bir ayrım yapmak istemedim. Thaldrin’i takımıma ekleme sebebim kesinlikle, yeteneğine ilaveten, doğal bir kaptan ve takım oyuncusu olması. Ne zaman ihtiyacımız olsa onu görebiliyorduk, gerek takım savaşlarında gerekse kendi koridorunda. Baskın bir oyun oynaması gerekiyorsa bunu yapabiliyordu veya tam zıttını. Takım oyununa ayak uydurmayı son derece iyi yapan mükemmel bir lider.

Broken Blade ise şapkadan çıkardığı tavşanlardan ötürü eklendi listeme. Elindeki karakterlerin sınırını o kadar iyi biliyor ki oynarken asla tereddüt etmiyor veya kararsızlık yaşamıyor. Çoğu kişinin flash atacağı ya da farklı reaksiyon vereceği olaylardan sadece yürüyerek veya yetenek setini kullanarak çıkabiliyor veya girebiliyordu. Kesinlikle muazzam bir yetenek.

  • Orman | Closer

Ülkemizde oynadığı yıllardan sonra çıktığı yurt dışında da mükemmel oyunlar izletti bize. Closer’ın en sevdiğim özelliği şampiyon havuzu genişliği. Meta takibi son derece yüksek bir oyuncu bence ve bu durum onu oldukça özel bir ormancı yapıyor. Üstüne bir de rekabetçi bir ruh halinde olması da eklenince aranan bir ormancı oluyor. Son bir detay olarak anlayışlı bir takım oyuncusu olduğunu düşünüyoruz.

  • Orta Koridor | Naru

Bir zamanların rakipsiz orta koridor oyuncusu. Zamanında, daha League of Legends bu kadar popüler değilken yabancı serverlarda ilk sıralara oturmuş bir oyuncu kendisi. İzlediğim şüphesiz en teknik oyunculardan. Örnek vererek ilerleyelim. Mesela bir zamanlar Fenerbahçe taraftarları “Rahat olun, Alex hala oyunda” tarzında rahatlardı çünkü potansiyelini görüyordu. Aynı durum Naru için de geçerli bizce. Ona istediği rahatlığı sağlayın ve arkanıza yaslanın.

  • Saldırı Gücü Taşıyıcısı | HolyPhoenix&Zeitnot

Papara SuperMassive Yıldız Nişancı Zeitnot ile Anlaştığını Duyurdu!

 

En severek izlediğim iki ADC. HolyPhoenix neredeyse oyun kadar eski bir oyuncu. Oyunun ilk başlarında yurt dışı maçında attığı o Tristana pentasını hala unutamıyorum. Kazanmayı hedef bilmiş çok başarılı bir oyuncu. Zeitnot ise mekanik anlamda çok yüksek klasmanda bir adam bizce. Son derece sakin hareketlerle oyunu oynaması da bir o kadar şaşırtıcı. Yani kamerada agresif olsa bile, attığı clickler hiç öyle değil. Agresif oynarken bile elleri titremiyor. Mükemmel bir yetenek.

  • Destek | Dumbledoge

Bence listenin en değerini bulamamış oyuncusu. Harita hakimiyeti o kadar yüksek bir oyuncu ki oturup izlerken bile bir şeyler öğreniyordu insan. Lane aşamasında da bir o kadar etkili olması da onun ne denli yetenekli olduğunu gösteriyor bizce.

 

Bizim takımımız böyle oldu. Siz kendi takımınızı kursaydınız nasıl olurdu? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir