League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends takımını Hanwha Life şirketine satan ROX Tigers, beşinci kez ismini değiştirdi

Güney Kore’nin köklü espor organizasyonlarından ROX Gaming, League of Legends takımı ROX Tigers’ı dev holding Hanwha Life’a devretti. 

Yıllardır LCK’de ve uluslarası turnuvalarda başarı peşinde koşan ROX Tigers, Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan Hanwha Life tarafından satın alındı. Daha önce Huya Tigers, GE Tigers ve Koo Tigers adıyla bildiğimiz ROX Tigers League of Legends takımını ROX Gaming’den satın alan şirket, takımın adını Hanwha Life Esports olarak değiştirecek. ROX Gaming ise halihazırda faliyet gösterdiği Vainglory ve Tekken ekosisteminde bulunmaya devam edecek.

Finans servisleri ve sigorta hizmetleri ile tanınan şirketin aslında en büyük gelir kalemi uçaklar ve silahlar. Uçak motorları ve motor parçaları üreten şirket, hava savunma, ateşli silahlar ve füze sistemleri pazarında da büyük bir paya sahip.

Hanwha Life şirketinin yatırımı ile beraber dünyanın en çok takip edilen liglerinden LCK’deki isim değiştiren takım sayısı üçe çıktı. Bilindiği üzere Samsung Galaxy’nin ismi KSV eSports, Longzhu Gaming’in ismi ise Kingzone DragonX olarak değişmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir