League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Pyke tanıtıldı

Destek rolüne getirileceği açıklanan League of Legends’ın son şampiyonu Pyke dün itibariyle tanıtıldı. Şampiyonun yetenek seti oldukça etkileyici gözüküyor. Elbette işlevselliği ve rakiplerini belirli bir canın altında infaz edebilmesi şampiyonun orman ve üst koridorda da oynanabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.

Dilerseniz şampiyonun yeteneklerine hemen göz atalım:

Pasif: Boğulmuşların Nefesi

Pyke rakipleri tarafından görülmediğinde, kısa süre önce rakip şampiyonların ona verdiği hasarı hızla iyileştirir.

Ayrıca Pyke ilave canını ilave saldırı gücüne dönüştürür.

Q: Kemik Zıpkın

Basıp Çek: Pyke önündeki rakipleri yaralayarak önemli ölçüde yavaşlatır.

Basılı Tut: Pyke zıpkınını hazırlar. Ardından onu fırlatır ve isabet ettirdiği ilk rakibi deşerek belli bir mesafe kadar kendine doğru çeker.

W: Hayalet Sular

Pyke hayalet sulara dalarak kamuflaja bürünür ve birkaç saniye içinde azalarak biten önemli miktarda hareket hızı kazanır.

Kamuflaj, Pyke’ı yakınlarındaki alanın dışında kalan rakiplerden gizler. Saldırmak veya yetenek kullanmak kamuflajı hemen sonlandırır.

E: Karanlık Gelgit

Pyke atılarak arkasında bir boğulmuş hortlak bırakır. Bir gecikmenin ardından hortlak Pyke’a geri dönerek içinden geçtiği rakiplere hasar verir ve onları sersemletir.

R: Derinlerin İntikamı

Pyke X biçiminde bir bölgeye saldırarak şampiyonların üzerine sıçrar ve belli miktarda canın altındaki şampiyonları infaz eder. X’in üzerinde olan ama infaz edilmeyen şampiyonlar, aynı miktarda hasar alır.

Bir şampiyon X’in üzerinde katledildiğinde, buna en son katkı yapan takım arkadaşı da hedefi katletmiş sayılır ve katletme altını kazanır. Ayrıca Pyke kısa süreliğine Derinlerin İntikamı yeteneğini yeniden kullanabilir.


İki yeteneğinde kitle kontrolü olmasının yanı sıra görünmezliğe sahip olması şampiyonu destek rolünde oynamak için fazla değerli kılıyor dememiz mümkün. Baktığımız zaman yeni şampiyonların sürekli olarak belirlendiği görevin dışında oynandığını da görüyoruz. Fakat Pyke, özellikle de infaz eden ultisiyle orman rolüne fazlasıyla yatkın gözüküyor.

Bununla beraber şampiyonun hasar vermesi gereken bir rolde oynanabilirliği olması için belirli bir hasar eşiğini geçmesi gerekiyor. Tahminimizce geliştirici ekibi şampiyonun kitini bu kadar çok şeyle doldurduğu için hasar konusunda Pyke’ı yetersiz kılmıştır. Bunun da dışında Riot’ın suikastçı bir şampiyonu destek rolünde oynanacak şekilde tasarlaması ise rolün sıkıcı “kalkan bas-can ver” kimliğini de değiştirmek için hamle yaptığı anlamına geliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.