League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu tank olacak

Son olarak Kayn’ı duyuran Riot Games, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklama ile League of Legends’ın yeni şampiyonu hakkında ipucu verdi. Henüz bir isim ya da farklı bir detay bilmesek de şampiyonun bir tank olacağı kesin.

Son zamanlarda şampiyon tasarımı konusunda kendisini aşan Riot Games, Kayn ile bunu bir kez daha kanıtlamıştı. Bildiğiniz üzere şampiyon tasarımcıları Kayn’ın tasarlanması sürecinde suikastçı güncellenmesinden fazlasıyla etkilenmişti. Şimdi ise Haziran ayı Şampiyon Rotası paylaşımında öğrendiğimize göre yeni şampiyonumuz da Nisan ayında yayınlanan Vanguard Tank Güncellemesi’nden etkilenilerek ortaya çıktı. Bu, aynı zamanda şampiyonun çıkış tarihi hakkında da bize bir ipucu veriyor. Kayn’ın çıkışı yarım yıl sürdüyse, yeni tank şampiyonun çıkış tarihini de 2017 yılının sonları olarak varsayabiliriz.

Yeni tank şampiyonumuz, Vanguard sınıfının “oyun yapan” tarafı ağır basan karakterlerinden birisi olacak. Tek başına güçlü bir tank olmasının yanı sıra savaş başlatma mekaniği de güçlü olacak olan şampiyon, Riot’ın yeni güncellemede olmasını istediği tüm özellikleri taşıyan bir tank olacak gibi gözüküyor. Hatırladığımız üzere tank güncellemesinin en büyük amacı “beyin kullanmadan” oynanan şampiyonlara oynanış konusunda zorluklar katmak ve hikayelerine uygun hale getirmekti.

Yeni şampiyon aynı zamanda “Runeterra’nın en ‘soğuk bölgelerini’ ısıtacak.”. Bu elbette kulağa fazlasıyla Brand gibi geliyor. Ayrıca bu tür bir ipucuyla yeni şampiyonun Brand ile alakalı olduğunu da düşünebiliriz. Şimdilik bekleyeceğiz. Bu süre zarfında yeni gelen tank metasının tadını da çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.