League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’a yeni uluslararası turnuva geliyor

Daha çok uluslararası rekabet izlemek isteyen League of Legends seyircilerinin dileği sonunda yerine geliyor. Yahoo’nun haberine göre Riot Games, Temmuz ayında Asya ülkelerinin katılacağı “Rift Rivals” adı verilen bir turnuva düzenleyecek.

League of Legends topluluğunun en çok yakındığı şeylerden birisi, sahnede çok az uluslararası mücadelenin bulunmasıydı. Şu anda resmi olarak sadece MSI ve Dünya Şampiyonası düzenlenirken, ESL’in üstlendiği IEM etkinlikleri de yetersiz kalıyordu. Bu turnuvaların sayısının az olması sadece izleyiciyi değil oyuncuları da ciddi anlamda olumsuz bir şekilde etkiliyor. Son olarak MSI 2017’de final oynayan Mithy, takımların LCK seviyesinde oynayabilmesi için bu ligden rakipler ile mücadele etmesi gerektiği ve ilerlemenin ancak böyle sağlanabileceği açıklamasını yapmıştı.

Sızdırılan habere göre ise Riot Games, bölgesel rekabeti arttırmak adına yeni turnuvalar düzenleyecek. Buna göre belirlenen sunucular karşı karşıya gelecek ve turnuvaya her ligden dört takım katılacak. Düzenlenmesi beklenen bölgesel turnuvalar şu şekilde:

  • LPL-LCK-LMS
  • EU-NA
  • BR-LAN-LAS
  • CIS-TUR
  • JPN-OCE-SEA

Yahoo’nun haberine göre Riot Games 26 Mayıs tarihinde bir basın toplantısı düzenleyecek ve gelecek planları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak. Şu an için LPL-LCK-LMS ekiplerinin katılacağı “Rift Rivals” turnuvası Temmuz ayında Tayvan’da düzenlenecek.

Riot Games’in getirmek istediği uluslararası turnuvalara ülkemiz takımları da katılacak. Eğer paylaşılan bilgiler tamamıyla doğru ise Şampiyonluk Ligi’ni ilk dörtte bitiren takımlarla Rusya Ligi’ni ilk dörtte bitiren ekipler karşı karşıya gelecek. Henüz tüm bu turnuvaların tarihi kesinleşmiş değil. Ayrıca Sezon 1’den beri mevcut olan EU-NA çekişmesini de böylelikle tekrar izleme fırsatı bulacağız. Hatırlayacağınız üzere Riot Games bundan üç yıl önce Battle of Atlantic adlı bir turnuva düzenlemiş ve EU-NA rekabetine odaklanmıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir