League of Legends League of Legends Haberleri

LEC, 2020 sezonu için Alienware ile yeniden anlaştı

Geçen yıl Ocak ayında, Alienware hem LEC hem de LCS ile çok yıllı bir sponsorluk anlaşmasına imza atmıştı. Dell’in bağlı kuruluşu Alienware, 2020 sezonu için Riot Games ile tekrar anlaştı. Alienware bu sezon da LEC’nin sponsoru olacak.

Riot Games’te sponsorluktan sorumlu, aynı zamanda Avrupa Birliği Espor Başkanlığı’nı üstlenen Alban Dechelotte anlaşmayı bir yayında anlattı: “2019 boyunca Alienware’in inovasyon ve performans profili, LEC’nin ilk sezonuyla mükemmel bir uyum sergiledi” dedi.

Bu yıldan itibaren Alienware, her hafta LEC’de en fazla rekabeti vurgulayan Haftanın Maçı’nın da sponsoru olacak. Alienware ayrıca ligi yeni ekipmanlar ve bilgisayarlarla donatarak LEC’yi bu yönden de destekleyecek.

Bu sene LEC’de Alienware Aurora R9 bilgisayarları kullanılacak

Güvenilirliği ve yüksek performansı sayesinde oyuncuların güvenle rekabet edebilmesi için tasarlanan yeni Alienware Aurora R9 masaüstü, 2020 için resmi LEC bilgisayarı olacak. Ayrıca Alienware yeni AW2521HF 240Hz IPS oyun monitörlerini de rekabeti en üst seviyelere çıkarmak için kullanılacak.

Alienware Pazarlama Direktörü Bryan DeZayas da sponsorluk hakkında şunları söyledi: “Bir lig olarak LEC, uluslararası alanda izleyicinin artması ve rekabetçi başarısı ile güzel bir yıl geçirdi.” dedi.

DeZayas konuşmasına şunları da ekledi:

“G2, Fnatic ve Schalke gibi takımların 2019’daki etkileyici performansları, dünyaya en iyi oyuncuların ve rekabetin bir kısmının LEC’de bulunacağını gösterdi. Teknolojisi, donanım ve en son yenilikleri rekabetçi arenaya getirme misyonumuza devam ederken, Riot Games ve LEC ile devam eden ortaklığımızı dört gözle bekliyoruz.” diyerek aslında bu iş birliğinin uzun yıllar devam edebileceğinin de sinyallerini verdi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir