LEC 2023 Kış Mevsimi 1. Hafta Programı Belli Oldu League of Legends League of Legends Haberleri

LEC 2023 Kış Mevsimi 1. Hafta Programı Belli Oldu

LEC 2023 Kış Mevsimi ilk hafta programı belli oldu. 10 takımın mücadele edeceği ligde mevsim, G2 ve Excel arasındaki oynanacak karşılaşma ile başlayacak.

Dünya’nın en fazla izlenilen ve takip edilen League of Legends profesyonel liglerinden biri olan Avrupa Ligi LEC’de ilk hafta programı açıklandı. 21 Ocak Cumartesi gecesi 20:00’da G2-Excel mücadelesi ile başlayacak hafta 23 Ocak gece yarısında oynanacak MAD Lions ve Team Vitality arasında oynanacak karşılaşma ile son bulacak.

LEC 2023 Kış Mevsimi 1. Hafta Programı

LEC 1. Hafta Program

 

Geçtiğimiz mevsim ve Dünya Şampiyonası’nda (Worlds) istediği başarılara ulaşamayan G2, yeni transferleri Hans Sama ve Mikyx ve Yike ile Excel karşısında sezona iyi başlamak isteyecek. İkinci günde espor ekosisteminin en büyük derbileri arasında yer alan Fnatic ile karşılacak ekip haftayı Astralis maçı ile kapatacak.

Temsilcimiz Mert Tanrıverdi’nin menajerliğini üstlendiği Excel Esports mevsimin ilk maçına güçlü rakibi G2 karşısında çıkıyor. İkinci günde de son şampiyon KOI ile karşılacak ekip haftayı Team BDS ile tamamlayacak. Temsilcimiz Mert Tanrıverdi’ye mevsim boyunca başarılı sonuçlar dileriz.

Eski ismiyle Rogue, yeni yapılanmasıyla KOI geçen mevsimde olan performansını sürdürmek istiyor. Sırasıyla Team BDS, Excel ve Fnatic ile karşılaşacak olan ekip geçtiğimiz sezondan farklı olarak yalnızca üst koridorunu değiştirdi.

Team BDS geçtiğimiz yıl başarı gösterememiş ve son sırada yer almıştı. 2023’e umutlu başlamak isteyen ekip 5 yeni oyuncusu ile birlikte KOI, SK ve Excel karşısına çıkacak.

Başarısız geçen iki mevsimin ardından takımında büyük değişikliklere giden Astralis, ormancı pozisyonuna temsilcimiz Doğukan “113” Balcı’yı getirirken, üst koridorda Finn ile anlaştı. Ekip sezona Heretics, MAD Lions ve G2 maçlarıyla başlayacak. Temsilcimiz 113’e 5mid.com ekibi olarak başarılar dileriz.

LEC’nin en yeni takımı Team Heretics sezona tecrübeli oyuncu Jankos’u katarak başlamıştı. Lige yeni dahil olan ekip Astralis, Team Vitality ve SK maçları ile LEC’e adım atacak.

2021 yılından beri playofflara girmeyi başaramayan SK Gaming, 5 yeni transferi ile birlikte 2023’e başlayacak. Ekip ilk hafta MAD Lions, Team BDS ve Heretics ile karşılaşacak.

Üst koridorda temsilcimiz Armut yerine Chasy ile anlaşan MAD Lions, başarılı günlerine geri dönmek istiyor. Carzzy ve Hylissang eklemeleri ile de kadrosunu güncelleyen ekip, ilk hafta SK Gaming, Astralis ve Team Vitality ile karşılaşacak.

Fnatic 2023 eski efsanesiyle eski günlerine geri dönmek istiyor. Sezon öncesi dönemde Rekkles’ı takıma geri kazandıran ekip, 2023’ün ilk LEC haftasında Team Vitality, G2 ve KOI ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz yıllara göre kendi adına iddialı bir kadro kuran Team Vitality 2023’e umutla bakıyor. Ekip ilk hafta Fnatic, Heretics ve MAD Lions ile karşılaşacak.

 

VALORANT VCT EMEA 2023 Partner Takımları Kadrolarını Duyurdu! 

Riot Games’in LEC 2023 Kış Mevsimi formatı ile ilgili değişiklik haberine buradan ulaşabilirsiniz.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir