LEC 2023 Kış Mevsimi 1. Haftası Tamamlandı! League of Legends mix

LEC 2023 Kış Mevsimi 1. Haftası Tamamlandı!

League of Legends European Championship’in (LEC) ilk haftası heyecan tufanına sahne olan 15 maçın ardından tamamlandı. İlk haftanın özetini derlediğimiz haberimiz sizlerle.

Genel Bakış

Merakla beklenen LEC 2023 Kış Mevsimi bu hafta başladı. Oynanan 15 karşılaşma birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Temsilcimiz BrokenBlade’in forma giydiği sezonun favorisi G2 aldığı 3 galibiyet ile ilk haftadan ligdeki ağırlığını hissettirirken, Perkz etrafında şekillenen Team Vitality sezona iddialı giriş yapan bir diğer takım oldu. Son şampiyon KOI (eski ismiyle Rogue) ve 2021’i geri arayan MAD Lions haftayı 2 galibiyet 1 mağlubiyet ile kapatan ekipler oldu. İlk haftayı 1 galibiyet ile kapatan takımlar sırasıyla BDS, Fnatic, SK, Heretics ve Excel oldu. Bir diğer temsilcimiz 113‘ün forma giydiği Astralis ise henüz galiyet ile tanışamadı.

G2 taraftarları haftayı mutlu kapattı.
G2 taraftarları haftayı mutlu kapattı.

LEC 2023 Ayrıntılarında Kaybolmak

G2’yu Tutana Aşk Olsun

Ligin favorisi konumundaki G2, yeni 3 transferiyle uyumu en erken sağlayan takım oldu. Yike, Hans Sama ve Mikyx ile sezona başlayan ekip, Caps ve temsilcimiz BrokenBlade’in liderliğinde çok da zor olmayan 3 galibiyet aldı. Haftanın en beklenen karşılaşması olan ezeli rakibi Fnatic’i mağlup eden G2, Excel ve Astralis karşısında da zorlanmadı. İlk haftadan meydana gelen Türk Derbisi BrokenBlade vs 113‘de gülen taraf BrokenBlade oldu.

3 galibiyetli bir diğer takım olan Vitality, geçtiğimiz sezonlara oranlara rüya gibi başladı. Geçtiğimiz sezondan sadece yıldız oyuncusu Perkz’ü takımda tutan ekip 4 yeni transferi ile Fnatic, Heretics ve MAD Lions galibiyetleri ile 2023’e merhaba dedi.

G2 - Broken Blade
G2 – Broken Blade
Team Vitality - Perkz / Bo
Team Vitality – Perkz / Bo

Sıkı Takip

Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan KOI ve 2021’de geçirdiği altın yılı geri arayan MAD Lions, haftaya iyi başlayan diğer ekipler oldu. İlk 2 günü galibiyetler ile geçen KOI, yalnızca dün Fnatic’e mağlup olurken, MAD aynı şekilde dün Vitality’e kaybetti. Stream Charts’ın verilerine göre oynanan KOITeam BDS mücadelesi, KOI takım sahibi Ibai’nin Twitch kanalında 107.787 anlık izleyiciye ulaşmasıyla dikkat çekti. Temsilcimiz Armut’tan boşalan üst koridor koltuğunu Koreli Chasy ile dolduran MAD Lions lige fena sayılmayacak bir başlangıç yaptı.

 

KOI - Malrang
KOI – Malrang
MAD Lions - Nisqy
MAD Lions – Nisqy

İlk Haftacılar

İlk haftayı tam 5 takım 1 galibiyetle kapattı. Lige henüz geçtiğimiz sene katılan Team BDS, Kuzeyin Kralı Rekkles ile birlikte Fnatic, yeni çaylakları ile SK, Evi ve Jankos ile iddialı bir kadro olabilecek Heretics ve Xerxe’li Excel haftayı 1 galibiyet ile tamamladılar.

Fnatic - Rekkles
Fnatic – Rekkles

Temsilcimiz 113 Galibiyet ile Tanışamadı

Astralis - 113
Astralis – 113

League of Legends European Championship’e (LEC) 2021’de dahil olan Astralis, 2023’e kötü başladı. Temsilcimiz Doğukan “113” Balcı’nın da forma giydiği ekip Heretics, MAD Lions ve G2 karşısında varlık gösteremedi.

DAHA FAZLA LEC HABERİ İÇİN TIKLAYIN

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir