LEC Kış Mevsimi 2023 Şampiyonu G2 Esports! League of Legends mix

LEC 2023 Kış Mevsimi Şampiyonu G2 Esports!

League of Legends European Championship’de (LEC) Kış Mevsimi şampiyonu belli oldu. G2 Esports üçüncü sırada bitirdiği normal sezonun ardından Büyük Final’de MAD Lions’u 3-0 yenerek şampiyon oldu. 

G2 Esports Şampiyon Kadrosu

Üst Koridor: Sergen “BrokenBlade” Çelik

Orman: Martin “Yike” Sundelin

Rasmus Borregaard “Caps” Winther

Steven “Hans sama” Liv

Mihael “Mikyx” Mehle

Şampiyonun Yolculuğu

Ligin normal sezonunu 6 galibiyet 3 mağlubiyet ile 4. sırada bitiren ekip Play-off gruplarına B grubunda başladı. MAD Lions, Astralis ve Team BDS ile mücade eden ekip mağlubiyet almadan kendini kazananlar finaline attı. Burada KOI ile karşılan G2 Esports, 3-1 ile finaldeki rakibini beklemeye başladı. Finalde MAD Lions’u 3-0’la zorlanmadan geçen ekip LEC 2023 Kış Mevsimi’ni şampiyon tamamladı.

 

Büyük Final

1. Maç: Finalin ilk kanı 2. dakikada G2 orta koridoru Caps’e gitti. Maçın erken safhası karşılıklı skorlar ile geçilirken G2 ejderler üzerinde hakimiyet kurdu. 21. dakikada çıkan takım savaşında 4 skor alan G2 baronun da sahibi oldu. Baron ile başarılı bir kuşatma yapan ekip katliam ile ilk maçtan galip ayrıldı.

2. Maç: G2 ikinci maça da iyi başlayan taraf oldu. Ekip henüz 3. dakikada alt koridordan 2 skor çıkardı. 9. dakikada altın farkını 5 bine çıkarak G2 avantajı eline aldı. Totem üstünlüğünden faydalanan G2 23. dakikada baronu aldı. Kuşatmada tekrardan başarılı olan ekip aldığı skorlar ile birlikte seride 2-0 öne geçti.

3. Maç: Serinin 3. maçına iyi başlayan taraf MAD Lions oldu. İlk iki maçı geride bırakan ekip skorda 3-1 öne geçti. G2 Esports’un toparlanması uzun sürmedi ve oyunun orta safhasında kontrol tekrardan G2’nun eline geçti. MAD Lions ilk 2 oyunun aksine daha kontrollü bir oyun izletti. 27. dakikada rakip ormancıyı yakalayan G2, hemen sonrasında baronun sahibi oldu. MAD bu kez kuşatmayı daha iyi savundu. 34. dakikada rakibin başladığı baronu çalan MAD Lions ormancısı Elyoya takımına umut verdi. 41. dakikada çıkan takım savaşında katliam yapan G2, 3-0 ile mevsimi şampiyon tamamladı.

Eternal Fire ESL Pro League’e Veda Etti!

2023 Yılında Steam İndirim Tarihleri Belli Oldu!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir