League of Legends League of Legends Haberleri

LEC, AKRacing ile sponsorluk anlaşması imzaladı

LEC, uzun süreden sonra sandalye tedarikçisini değiştirdi. Organizasyon bu sezon İsveçli marka AKRacing ile anlaştı.

LEC 2 yıldır tüm organizasyonlarında DXRacer koltuklarını kullanıyordu. Fakat bu sene yeni bir anlaşmaya imza atıldı. Bu sezon LEC’de AKRacing koltuklarını göreceğiz. MSI, All Star ve Worlds’de hangi koltukların kullanılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Komfor Tutkumuzu Yansıtacağız

AKRacing ortaklarından Chris Katzer; 2020 LEC sezonu ortaklığıyla League of Legends sahnesine girmekten dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi. Riot Games ile birlikte çalışarak en kaliteli ve komforlu oyuncu koltuklarını LEC sahnesine getireceklerini ekledi. AKRacing tüm sandalyeleri için tasarım, ürün geliştirme, test ve kalite kontrolünü, yine kendileri yaparak oyuncuların konfor ve performans olarak en üst seviyeye çıkmasını sağlıyor.

AKRacing Yükselişi

Riot, LEC’in haricinde LCS, MSI, All Star ve Worlds’de daha önce Secret Labs markası ile çalışıyordu. SecretLabs, Blizzard Entertainment, Valve, HBO, OGN ve çeşitli organizasyonlara sponsor olmuş en popüler markalardan biridir.  Bu organizasyonlar AKRacing ile olan anlaşmaya dahil edilmedi. AKRacing 2001 yılında yarış arabası koltuğu üreticisi olarak kuruldu. Şirket Espora 2013 yılındaki World Cyber Games  ile girdi. 2014 yılında ilk takım sponsorluklarını Ninjas in Pyjamas ile yaptılar. AKRacing şu anda LCK, Zotac Cup Starcraft ve H1Z1 Pro Lig sponsorluğu devam ediyor. Takım düzeyinde ise Dignitas , HellRaisers ve Torpedo gibi espor organizasyonlarıyla ortaklıklar kurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir