League of Legends League of Legends Haberleri

LEC, gelecek sezon için anlaşılan sponsorları duyurdu

LEC, geçen yılki sponsorları Beko, Tchibo, Warner Music ve Logitech ile yeniden anlaşıldığını duyurdu.

Avrupa’nın en üst ligi olan LEC, her geçen sezon Dünya’nın en tepesine çıkmak adına önemli adımlar atıyor. Uzun bir süredir birçok farklı sponsorla anlaşmalar imzalayan oluşum geçtiğimiz yıl ciddi firmaların ilgisini çekmeyi başarmıştı. LPL ve LCS ile birlikte ekonomik olarak en güçlü liglerden biri olan LEC, popülaritesini kaybetmeyerek geçen yıl anlaşmaya vardığı sponsorlarla yeni sözleşmeler imzaladığını duyurdu. Firmalar arasında Türk şirketi Beko da bulunuyor.

LEC 2020 Sponsorları: Beko, Tchibo, Warner Music, Logitech

Beko, Tchibo, Warner Music ve Logitech kendi alanlarının en başarılı markaları arasında yer alıyor. Yapılan anlaşmalara göre Koç Holding bünyesinde yer alan Beko, LEC’nin elektrikli ev aletleri tedarikçisi olacak. Yerli firma aynı zamanda geçtiğimiz yılki “Eat Like a Pro” programını geliştirerek “Live Like a Pro” adında yeni bir program düzenleyecek. Eat Like a Pro’da LEC’nin önemli oyuncuları konuk alınarak kendilerine has yemekler yapmaları sağlanıyordu. İçerik birçok izleyici tarafından pozitif bir geri dönüş aldı.

Tchibo ise ligin kahve tedarikçisi görevini devam ettirecek. Warner Music, adından da anlaşılacağı üzere müzik yapımında, Logitech ise Logitech G markasıyla oyun ekipmanı tedarikçisi görevini sürdürecek. Geçtiğimiz yıl G2’nun yakaladığı başarnını sponsorların ekosistemde kalmasında büyük bir rol oynadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gelecek yıl LEC bir hayli çekişmeli olacak gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir