League of Legends

AGO Rogue, KitKat ile sponsorluk anlaşması imzaladı

AGO Rogue, KitKat ile sponsorluk anlaşması imzaladı
AGO Rogue

Amerika çıkışlı espor organizasyonu Rogue’un Avrupa’daki akademi takımı AGO Rogue, KitKat ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Polonya merkezli espor takımı AGO Rogue, KitKat ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma sonucunda Nestlé markası, AGO Rogue’un sosyal medya kanalları üzerinden faaliyet gösterecek

Polonya’da Ultraliga’da mücadele eden takım daha oldukça yeni. 2019’un Aralık ayında kuruldu ve katıldığı ilk sezonu birincilikle bitirdi.

AGO Rogue’nin kadrosu çoğunlukla tecrübesiz isimlerden oluşuyor. Hiçbirinin ismini espor arenasında daha önce duymamış olma ihtimaliniz yüksek. Yine de takımın ormancısı olan Zanzarah bazılarınıza tanıdık gelebilir. Zamanında Vega Squadron’da oynarken Beşiktaş’ın ve 1907 Fenerbahçe’nin karşısına çıkmıştı. Ayrıca kendisinin Origen ile birlikte kısa bir LEC tecrübesi de olmuştu.

Rogue’un sahibi olan ReKTGLobal isimli şirket aynı zamanda Call of Duty liglerinde de boy gösteriyor. Profesyonel Call of Duty takımı olan London Royal Ravens’ın sahibi olan organizasyon aynı zamanda Greenlit Content ve Fullcube’un da sahibi.

Nestle’nin daha önce de espor ile ilgili yatırımları olmuştu. Nescafe markası ile LEC bahar mevsimi ve Open Tour France sponsoru olarak yer almıştı.

Pek duyulmamış liglerde, pek duyulmamış oyunculardan oluşan pek duyulmamış bir takımın Nestle gibi bir marka ile sponsorluk anlaşması imzalaması kendileri için oldukça güzel bir olay. Belki de markaların, hali hazırda oturmuş takımlara değil de gelişmekte olan takımlara partnerlik teklif ettiğini daha sık görebiliriz ileride.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.