Assassin's Creed: Valhalla duyuruldu League of Legends League of Legends Haberleri

Assassin’s Creed: Valhalla duyuruldu

Ubisoft, yeni oyunu Assassin’s Creed: Valhalla ile ilgili bir sinematik video paylaştı.

Assassins’s Creed severler için yılın güzel dönemi geldi. İskandinav kültürünü barındıracağı önceden tahmin edilen oyun bizi yanıltmadı. Tutturamadığımız tek nokta oyunun isminin Ragnarok değil Valhalla olması oldu.

Oyunda bir Viking akıncısı olan Eivor’u kontrol edeceğiz. Aynı zamanda bir klan lideri olan Eivor, oyuncuların tercihlerine göre kadın veya erkek olarak oynanabilecek.

Gösterilen sinematikte, Vikingleri aşağılayan bir kralın sesini duyuyoruz. Norveç’ten gelen bu savaşçıları dinsiz, kalpsiz ve merhametsiz yaratıklar olarak tanımlıyordu. Şu anda yaşadıkları Britanya topraklarına karşı bir sevgi beslemediklerini anlatıyordu. Kral konuşurken biz gösterilen görseller ise ironik olarak Vikinglerin tam tersi yönünü gösteriyordu. Dini ritüellerini gerçekleştirdiklerini, çocuklar ile oynadıklarını, sivil kadınlara zarar vermediklerini görüyorduk. Bu sahne, kralın muhtemelen Vikinglere karşı açılacak bir savaşın bildirgesine mührünü basması ile son buluyordu. Mührü basarken orada yazan isim 5Mid olarak ilgimizi çekti.

Ælfred ya da Alfred. Bu isim, Vikinglere karşı mücadele eden Wessex Kralı Alfred the Great ya da Türkçe olarak Büyük Alfred’i çağrıştırıyor. Oyunun o dönemlerde geçmesi ihtimal dahilinde. Büyük Alfred’in kendisine karşı veya o baz alınarak oluşturulmuş bir karaktere karşı mücadele edebiliriz.

İlgimizi çeken bir başka ayrıntı ise videonun odaklandığı karakterin azımsanmayacak derecede Ragnar Lothbrok’a benzemesi oldu. Bahsettiğimiz sahnenin ardından gösterilen savaş sahnesindeki kalkanların üzerindeki işaret, Ragnar Lothbrok’un sancağına oldukça benziyordu. Bahsettiğimiz savaş sahnesi de Ragnar Lothbrok’u konu alan dizi Vikings’in bir sahnesini fazlasıyla çağrıştırıyor.

Yine de karakterin, umulmadık bir anda Hidden Blade ile rakibini haklaması, kendisinin bahsettiğimiz karakter olması veya o karaktere atıfta bulunması ihtimalini azaltıyor. Yine de odaklanılan karakterin Eivor olup olmadığını bilmiyoruz çünkü söylenilene göre oyun bize, karakterimizin cinsiyetini seçme şansı verecek. Bu yüzden gösterilen şahıs, oynanabilir bir karakter olmayabilir.

Oyunun sürümleri ve ön sipariş

Oyunun standart versiyonunun dışında Gold, Ultimate ve Collector’s Edition sürümleri de olacak. Gold Edition temel oyunu ve Season’s Pass’i içerirken Ultimate Edition bunların dışında, özel kişiselleştirme içeriğine erişim sağlayan Ultimate Paket’i içerecek.

Son olarak Collector’s Editio’in içinde, az önce saydıklarımızın hepsinin üzerine Eivor’un üst düzey Ubicollectibles kopyası ve Drakkar, Koleksiyoncu Kılıfı, üzerinde benzersiz bir sanat eseri olan bir Steelbook, numaralı bir özgünlük sertifikası, kuzgunu ve baltasıyla Eivor’un Viking Heykelciği, özel baskı resimler ve oyunun Seçilmiş Müzikleri olacak. Bu sürüm sadece Ubisoft Store’dan elde edilebilecek.

Ayrıca oyunu ön sipariş ile alan oyuncular, The Way of the Berserker isimli bir ek göreve de sahip olacak.

Assassin’s Creed Valhalla, 2020’nin sonlarına doğru çıkış yapacak. Oyunun Türkiye fıyatı 259 Türk Lirası olacak fakat şimdilik Türkçe dil desteğine sahip olmayacak gibi gözüküyor. Valhalla ön siparişini şu anda Uplay ve Epic Games Store’dan yapabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir