League of Legends League of Legends Haberleri

Caps ve Perkz LEC 2020 Bahar Mevsimi’nde rolleri değişecek!

LEC’nin ve MSI’ın son şampiyonu G2 Esports kafaları tekrar karıştıracak. 2019’da Caps ile anlaşıp uzun süredir orta koridoru olan Perkz’ü de Mikyx’in yanında saldırı gücü taşıyıcısı olarak oynatan G2, bu sefer de takımın yıldızı Caps’i saldırı gücü taşıyıcısı rolünde oynatarak rotasyona gidecek.

ESPN’den Jacob Wolf, G2’nun kurucu ortağı Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago ile yaptığı röportajla bu değişikliği doğruladı.

“Yapacağımız bu taktik rotasyon tutmazsa sorun değil, Yaz Sezonu’nda tekrar rol değiştirirler. İşe yararsa bu bizim en iyi senaryomuz olur çünkü seçeceğimiz şampiyonun nereye gideceğini kimse bilemez.” diyerek ekledi G2 kurucu ortağı.

G2 bunu daha önce yapmıştı

Geçtiğimiz 2019 sezonunda Avrupa’nın belki de en iyi orta koridoru olarak gösterilen Perkz, herkesi şaşırtarak alt koridora geçmişti. Caps’i ise Fnatic’ten transfer eden G2, herkesin ne yapacağını merakla beklediği bir takım olmuştu. G2; Wunder, Jankos, Caps, Perkz, Mikyx beşlisiyle 2 kez LEC şampiyonluğu yaşayarak ligte herkesi silip süpürmüştü. İspanyol ekibi ayrıca MSI şampiyonluğu da yaşayarak dünyanın en iyi takımlarından biri olduğunu ve LEC’in gücünü herkese göstermişti. 2019 Worlds’te ise finale kadar çıkıp LPL temsilci FunPlus Phoenix’e kaybetmişti.

Bir çok insan daha önce G2’daki bu rotasyona şüpheci yaklaşmıştı. Buna karşılık takımın 2019’da göstediği üstün performans bütün şüpheleri boşa çıkardı. Perkz’ün ayrıca Mikyx ile de beklenen uyumu yakalamış olması  gelen başarının kilit taşlarından biriydi. Bir Avrupa temsilcisi çok uzun süre sonra Worlds Finali’ne çıkmıştı. G2’nun yaptığı maya tutmuştu. Dünyanın en iyi orta koridorlarından biri olarak gösterilen Caps’in alt koridorda neler göstereceği merak konusu. G2 yine Avrupa’daki tek hakim güç olabilecek mi bekleyip göreceğiz.

G2’nun kadrosu istedikleri şampiyonu istedikleri koridorda oynayacak kadar esnekliğe sahip. Geçtiğimiz sezon orta koridor çıkışlı Perkz’ün alt koridorda bolca büyücü ve dövüşçü şampiyonları oynadığını görmüştük. Şu anki metada büyücü şampiyonların alt koridorda kendine bolca yer bulması Caps’in elini rahatlatacağını söylemek yanlış olmaz. Perkz’ün alt koridorda gösterdiği başarılı performansın ve esnekliğin aynısını bu sene de Caps’in göstereceğinden kimsenin şüphesi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir