League of Legends

European Masters 2020, 6 Nisan’da başlıyor

European Masters 2020, 6 Nisan'da başlıyor
Riot Games

Avrupa’daki genç yeteneklerin kendini gösterme fırsatı bulduğu European Masters 2020, 6 Nisan’da başlıyor.

Profesyonel League of Legends arenası için konuşmak gerekirse Avrupa, Dünya’daki en iyi bölgelerden birisi. Tecrübeli oyuncularının ve efsanelerinin dışında genç yetenekleriyle de göz dolduruyor ve ileride yetiştireceği sağlam oyuncularla birlikte, rakiplerine göz dağı veriyor. Bu genç yetenekleri keşfetmemiz için en iyi turnuvalardan birisi önümüzdeki günlerde başlayacak. European Masters 2020.

Avrupa’daki farklı liglerden gelen şampiyonların yarışacağı turnuvanın play-in aşaması 6 Nisan’da başlayacak. Birçok genç yeteneğin boy göstereceği turnuva, takımların yetenek avcılarının dikkatini çekmek için muhteşem bir fırsat. Kendini öne çıkarmayı başaran oyuncular, ünlü LEC takımlarının akademi kadrolarında oynama fırsatı elde edebilir.

Turnuvanın play-in aşamasında yayınlar Riot tarafından değil, Riot ile anlaşmalı yayıncıları tarafından paylaşılacak. Geri kalan maçların yayıncılığını ise Riot Games üstlenecek.

İtalya, İspanya, Fransa, Polonya, Balkan, İskandinav ligleri gibi minör liglerden takımların mücadele edeceği turnuvada grup aşamasında mücadele edecek takımlardan birkaçı belli oldu. DACH(Almanya-Avusturya-İsviçre) bölgesinden mousesports ve FC Schalke 04 Evolution, Fransa’dan ise LDLC OL, grup aşamasından başlayacak. LDLC OL, bünyesinde, ülkemizi temsilen Volkan “Hades” Dinçer’in de oynadığını belirtelim.

European Masters 2020’nin programı şu şekilde:

.6-9 Nisan arasında play-in aşaması

.13 Nisan-2 Mayıs arasında grup aşaması

.4-5 Mayıs’ta çeyrek finaller

.9 Mayıs’ta yarı finaller

.10 Mayıs’ta finaller oynanacak

Turnuvanın başlangıç tarihi 6 Nisan 2020. Acaba EU Masters sayesinde, espor arenasının genç yeteneklerini görme fırsatı elde edebilecek miyiz?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.