League of Legends

Faker, profesyonel arenadaki 2000. skorunu aldı

Riot Games

League of Legends’ın en bilinen oyuncusu olan Lee “Faker” Sang-hyeok, LCK tarihinde 2000 skor barajını geçen ilk kişi oldu.

Bugün T1 ile Afreeca Freecs’in karşılaşmasında toplamda 12 skor toplamayı başaran Faker, profesyonel kariyerinde 2000 skora ulaştı. İlk maçta Orianna ile 9, ikinci maçta Zoe ile 3 kez rakibini katleden orta koridor, ulaştığı başarı ile LCK tarihine adını yazdırdı. Bir kez daha.

Öldürülemeyen Şeytan Kral lakaplı oyuncu, 2013’ten beri aynı takımda boy gösteriyor. Profesyonel kariyeri boyunca T1 bünyesinde kaldı. Faker, T1 ile birlikte toplamda 8 LCK şampiyonluğu ve 3 Dünya şampiyonluğu kazandı. League of Legends’ta 3 kez Worlds kupasını kaldırmayı başaran iki oyuncudan birisi. Diğeri de eski takım arkadaşı Bengi.

Faker ve T1 şu anda Kore liginde ikinci sırada bulunuyor. Corona virüsü sebebiyle lig belirsiz bir süre araya girmeseydi belki de kendisinin dokuzuncu LCK şampiyonluğuna yürüdüğünü görecektik. Belki de halen daha görebiliriz. Sonuçta kendisi, adını altın harflerle yazdırmaya alışmış birisi. Dokuz LCK şampiyonluğu kazanan tek oyuncu gibi bir ünvana sahip olamayacağını iddia edemeyiz.

Lee “Faker” Sang-hyeok, geçtiğimiz günlerde T1 ile olan anlaşmasını 3 sene daha uzatma kararı almıştı. Ayrıca kendisinin, 2022’nin sonunda takımın hissedarlarından birisi olacağı da açıklanmıştı. Bizim ise şu anda mutlu olmamız gereken konu, Faker’ı en az 3 sene daha izleyebilecek olmamız. Acaba bu 3 sene içerisinde bizi daha kaç defa şaşırtacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.