League of Legends

Fiddlesticks güncellemesi sandığımızdan daha yakın olabilir

Riot Games

Sihirdar Vadisi’nin Kıyamet Habercisi korkuluğu Fiddlesticks için beklenen güncelleme sandığımızdan daha yakında gelebilir.

League of Legends’ın korkutucu olması gerekirken Studio Ghibli karakterlerine benzeyen şampiyonu Fiddlesticks, bir süredir gözlerden uzakta. Kendisinin görsel ve oynanış olarak yenileneceği duyurulmuştu ama kendisinden haber alamıyorduk.

Riot Games Baş Karakter Yapımcısı Ryan “Reav3” Mireles, beklenilen şampiyon güncellemesinin oldukça yakında olduğunu bildirdi. Görsel ve oynanıştaki geliştirmelerin neredeyse bittiğini belirten Reav3, Reddit’teki yazısını şu sözlerle bitirdi: “Ayrıca, daha fazla karanlıkta kalmayacaksınız, Fiddle hemen köşede. Seni uyarmadığımı söyleme…” Pr için role girmek her zaman işe yaramıştır. Belki de bu cümle, Fiddlesticks için yazılan yeni hikayeden bir parçadır.

Hikayedeki yerine göre korkutucu olması gereken şampiyon, oyun içi tasarımıyla bunu bize vermekte pek başarılı değil. Korku hikayelerini baz alan bir karakter için fazlasıyla çocuksu duruyor. Paylaşılan videodaki ulti animasyonu ise tam olması gerektiği gibi. Edgar Allen Poe veya Lovecraft öykülerinden fırlamış bir canavardan farksız gözüküyor.

Daha akıcı, daha korkutucu ve daha olağanüstü. Fiddlesticks’in görsel tasarımı bu yönde olacak gibi gözüküyor. Peki yetenekleri? O konuda pek bir bilgimiz yok. Paylaşılan videoya göre Karga Sürüsü yeteneği büyük oranda aynı kalmış gibi gözüküyor. Oynanışa ne kadar büyük bir değişiklik yapacakları pek belli değil.

Fiddlesticks, yıllara meydan okumuş fakat eninde sonunda yeniye yenik düşmüş bir şampiyon. League of Legends’ın kendini popüler tutabilmesi için görsel yeniliklere devam etmesi gerek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.