Galatasaray Esports, Lynx ve Tolerant ile yollarını ayırdı League of Legends League of Legends Haberleri

Galatasaray Esports, Lynx ve Tolerant ile yollarını ayırdı

Mevsim’e kötü bir başlangıç yapan Galatasaray Eports, Furkan “Lynx” Arıkovan Barış “Tolerant” Çepnioğlu ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Oldukça zor bir mevsim geçiren, Şampiyonluk Ligi kulüplerinden, Galatasaray Esports, as kadrosunda değişikliğe gitti. Organizasyonun as takımının koçluğunu yapan Lynx ve takımın destek oyuncusu Tolerant ile yollarının ayrıldığı duyuruldu.

Ragner, Roulette, Kofte, Padden ve Tolerant’tan oluşan kadrosu ile birlikte ligin en potansiyelli takımlarından birisi olarak gösterilen Galatasaray Esports, kabus gibi bir sezon geçiriyor. Riot Games’ten aldığı ceza sonucu 2020 Kış Mevsimi’nde mücadele edemeyen takım, sonraki mevsim için kolları sıvamış gibi gözüküyordu fakat ligin yarısını geride bırakmamızın ardından, gidişatın kendileri için pek de iyi olmadığı söyleyebiliriz.

Büyük umutlar ile lige başlayan takım, vadide gösterdikleri performans dolayısıyla eleştiri yağmuruna tutuldu. Güç sıralamalarında dördüncü sıranın altına konulduğunu nadiren gördüğümüz Galatasaray Esports, beşinci hafta  itibariyle 3 galibiyet, 7 mağlubiyet ile dördüncü sırada. Takım, kötü gidişatı yavaşlatmak için ormancıları Roulette yerine Appen’i getirse de halen daha başarısız bir görüntü çizmeye devam ediyordu.

Bu kötü gidişe biz çözüm getirmek için yeni değişiklikler yapmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz sezon Dark Passage’ın koçluğunu yapan ve 2020 sezonu için Galatasaray’ın bünyesine geçen Furkan “Lynx” Arıkovan, takım ile ilişiği kesilen ikinci kişi oldu. 2019 sezonunu Royal Youth’da kapatan Barış “Tolerant” Çepnioğlu’da, takımdan ayrılanlar kervanına ismini yazdırdı.

Akademi takımının koçluğunu yapan Ömer “Basei” Onay, takımdan ayrılan Lynx’in yerini alacak. Destek görevi için Tolerant’ın yerine geçecek kişi ile ilgili şimdilik herhangi bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir