LCK, 25 Mart itibariyle seyircisiz olarak geri dönüyor League of Legends League of Legends Haberleri

LCK, 25 Mart itibariyle seyircisiz olarak geri dönüyor

2 Nisan’da corona virüsü korkusuyla belirsiz bir süre ertelenen LCK, 25 Mart itibariyle online olarak oynanmaya devam edecek.

Corona salgını nedeniyle espor sektörünün büyük darbe aldığını daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Salgının Güney Kore’ye sıçramasıyla birlikte Riot Korea yönetimi bir dizi önlem almak zorunda kalmıştı. Önce her sene yapılan medya günü iptal edildi ve hijyen önlemleri arttırıldı. Ardından liglerin seyircisiz oynanması kararlaştırıldı ve son olarak 2 Mart’ta LCK belirsiz bir süre ertelendi.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya göre League of Legends Kore ligini 25 Mart itibariyle izlemeye devam edeceğiz. Açıklamaya göre maçlar mevsim sonuna kadar seyircisiz olarak oynanmaya devam edecek.

3 hafta süren bir boşluktan sonra arayı kapatmak isteyen Riot Korea, fikstürde ve maç saatlerinde değişiklik yapacak. Haftanın beş günü, günde ikişer karşılaşma yapılarak oynanan LCK’de ligin yeniden başlaması ile bazı günler günde 3 karşılaşma yapılacak. Takımların bir gün içerisinde iki karşılaşmaya çıkması gibi bir durum oluşmaması için fikstür yeniden oluşturulacak. Önümüzdeki günlerde yeni maç takvimi açıklanacak.

Ayrıca maç aralarında geçen süre de kısaltılacak. Böylece yayın süresi gereksiz uzamamış olacak. Biliyorsunuz ki LCK karşılaşmaları 3 maç üzerinden oynanıyor. Bu da yeni fikstür ile günde 9 maç görme ihtimalimiz olduğunu gösteriyor. Tüm bu kararlar, lig sonucunun 16 Nisan’dan önce belirlenmesi için alınıyor.

Ligdeki anlık durumda Gen.G liderlik koltuğunda oturuyor. İkinci sırayı da DragonX ve T1 paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir