League of Legends League of Legends Haberleri

LCK, ertelenme tehdidiyle karşı karşıya

Kore ligi LCK, corona virüsü nedeniyle ertelenme riskiyle karşı karşıya.

Asya bölgesi zor zamanlar geçiriyor. Özellikle son haftalarda gündeme oturan corona virüsü haberleri nedeniyle bir çok organizasyon oradaki etkinliklerini erteliyor veya iptal ediyor. Bu etkinliklerden birisi de bir çok oyuncunun, maçlarını izlemek için can attığı Kore ligi LCK olabilir.

Riot Kore yetkililerinden birisi eğer corona virüsü tipinde bir virüs olan Wuhan virüsü işleri daha kötü bir hale getirirse ligin ertelenme ihtimalinin olduğunu söyledi.

Inven Global’a “Mevcut durumu takip ediyoruz ve turnuvanın güvenli bir şekilde yapılabilmesi için önlemler almayı düşünüyoruz” diyen Riot yetkilisi ekledi. “Bir değişiklik olursa hemen bilgilendirme yapacağız”. Ayrıca alınacak önlemlerin şimdilik LCK’in başlangıcını etkilemeyeceğini de söyledi.

Dünyayı sarsan Wuhan virüsü, Çin’in Wuhan kentinde keşfedildi. Belirtileri zatürre şeklinde olan virüs ilk olarak Aralık ayının sonlarına doğru saptandı ve 9 Ocak tarihinde virüs nedenli ilk ölüm gerçekleşti. Şu anda virüs bazı Çin bölgelerinde, diğer Asya ülkelerinde, Fransa ve Amerika dahil birkaç ülkede daha tespit edildi.

Bu ülkeler arasında virüsten en çok etkilenen ülke tabii ki de virüsün doğum yeri olan Çin. 4500’den fazla kayıtlı vaka olan Çin’deki durum bir çok yetkiliyi tedbir almaya zorladı.. O tedbirlerden birisi de League of Legends Çin ligi olan LPL’i belirsiz bir süreliğine ertelemek.

Kore’de ise durum şimdilik o kadar korkutucu gözükmüyor. Ülkede sadece 4 adet teşhis koyuldu ve hiçbir vatandaş virüsten dolayı hayatını kaybetmedi.

Eğer bir gelişme olmazsa LCK 5 Şubat’ta T1 – DAMWON Gaming karşılaşması ile başlayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir