Lynx, eski takımı Dark Passage'a geri döndü League of Legends League of Legends Haberleri

Lynx, eski takımı Dark Passage’a geri döndü

Galatasaray Espor’dan ayrılan Furkan “Lynx” Arıkovan, eski takımı olan Dark Passage’da bir kez daha koç koltuğuna oturdu.

Ligin yarısını geride bıraktıktan sonra başlayan transfer haberlerine bir yenisi daha eklendi. 2020 Yaz Mevsimi’ne Galatasaray Espor’un koçu olarak başlayan Lynx, bu haftadan itibaren Dark Passage’ın koçu olarak devam edecek.

Şu sıralar isminden sıkça söz ettiren takım koçu, 2020 sezonuna Galatasaray Espor’un bünyesinde başlamıştı. Organizasyonun, Riot Games tarafından verilen ceza sebebiyle Kış Mevsimi’nde mücadele etme hakkının elinde alınması sebebiyle bir mevsimi profesyonel arenadan uzak geçirmek zorunda kaldı.

2020 Yaz Mevsimi’ne geldiğimizde ise oldukça ilgi çekici bir manzara ile karşı karşıya kaldık. Ragner, Roulette, Kofte, Padden ve Tolerant’tan oluşan, kağıt üzerinde oldukça güçlü bir kadro kuran Galatasaray Espor, beklenenin çok altında bir performans sergiliyordu. Mutlak favori olarak çıktığı birçok karşılaşmayı kaybeden takım, taraftarların eleştirisileri ile boğuşmak zorunda kaldı.

Bu eleştirilerin sonucunda Roulette, Tolerant ve Lynx, takımdan ayrıldı. Orman rolüne Appen, koç rolüne ise akademi takımının koçu Ömer “Basei” Onay geldi. As takım desteği için ise henüz bir bilgi yok.

Diğer taraftan Dark Passage ise fena bir sezon geçirmiyor. 2020 Kış Mevsimi’nin lig aşamasını ikinci sırada bitiren ekip, playofflarda yarı finale kadar yükselmeyi başarmıştı. Aynı mevsim, en iyi koç ekibi ödülünü kazanan organizasyonun bu değişikliği istemesi bir çok oyuncunun kafasında soru işareti yarattı.

Böylece önceden duyurduğumuz Lynx transferi doğrulanmış oldu. Dark Passage’ın eski koçu Onur “Lanista” Özdamar’ın geleceği ise henüz belirsiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir