League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi 4. hafta

Birbirinden çekişmeli serilere sahne olan NA LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde 4. hafta karşılaşmaları tamamlandı.

1. Gün

Counter Logic Gaming 1 – 2 Immortals

Haftanın en heyecanları serilerinden biri olan bu mücadele Immortals 2-1 ile galip gelerek puanı alan taraf oldu. Birinci maçta güzel bir takım oyunu ile galibiyete ulaşan taraf Counter Logic Gaming oldu. Stixxay’in Ezreal ve Xmithie’nin Elise ile olan performansı maçın kazanılmasında belirleyici faktör oldu. Serinin diğer iki maçında gülen taraf ise Immortals oldu. Pobelter ve WildTurtle seri boyunca yıldızlaşarak seriye damgasını vurdu. İki maçta da rakibini tam anlamıyla ezerek yenen Immortals güzel bir geri dönüşe imza atarak serinin kazananı oldu.


Team Liquid 2 – 0 Apex Gaming

Son haftalarda iyi bir ivme yakalayan Team Liquid rakibi Apex Gaming karşısında özverili bir oyunla 2-0 galip geldi. İlk karşılaşma 45 dakika sürerken çok fazla sayıda skor çıktı. Rakibine sadece 4 kule veren ve bir tane bile ejderha aldırmayan TL objektifleri iyi koruyarak üstünlüğü sağlayan taraf oldu. Orta koridor oyuncusu Fenix ve üst koridor Lourlo’nun kusursuza yakın oyunu da galibiyette önemli rol oynadı. İkinci maç nispeten daha eşit geçse de 35 dakikanın ardından mücadeleyi kazanan yine Team Liquid oldu. Bu maça da damgasını vuran Fenix 10-2-4’lük LeBlanc performansı ile adından bir kere daha söz ettirdi.


2. Gün

Cloud9 2 – 0 Team Envy

Serinin iki maçında da çok temiz bir oyun çıkaran Cloud9 performansı ile dikkat çeken Team Envy’i 2-0 ile saf dışı bıraktı. İlk mücadele 30 dakika sürerken rakibine skor dahi vermeyen C9, 13-0’lık bir toplam skor ile maçtan galip ayrıldı. Cloud9’nın sistematik oyunu karşısında hiçbir hamle yapamayan Team Envy son derece etkisiz bir takım oyununun ardından mağlup oldu. Team Envy serinin ikinci maçında varlığını daha fazla gösterebilse de bu galip gelmeye yetmedi. Cloud9 takımında özellikle Sneaky’nin 9-1-6’lık Ashe performansı serinin en akılda kalan olaylarından oldu.


Team SoloMid 2 – 1 Echo Fox

Team SoloMid ve Echo Fox arasındaki mücadele skor açısından günün en kısır geçen serilerinden biri oldu. Echo Fix zirvede bulunan rakibine karşı bir maçta galip gelmeyi başarsa da serinin kazananı 2-1 ile TSM oldu. Echo Fox adına bu yine de gelecek haftalar adına olumlu bir nokta oldu. Çok eşit geçen birinci maçı kaybetmesine rağmen diğer iki karşılaşmadan galip gelen TSM seriyi kazanarak puanı alan takım oldu. Takımın yıldızları Bjergsen ve Doublelift’in son iki maçta sorumluluklarının bilincinde bir şekilde oyun ortaya koyması TSM’in seriyi kazanmasındaki en önemli etmendi.


Immortals 2 – 0 Team Liquid

İkinci günün rekabet düzeyi en düşük seviyede olan mücadelesi Immortals ve Team Liquid serisinde yaşandı. İki maçta da ezici bir şekilde galip gelen Immortals rakibi Team Liquid’i ezerek serinin kazananı oldu. Erken aşamadaki etkili oyununu çok iyi oynayan Immortals iki maçta da üstünlüğü ilk dakikalardan eline alarak Team Liquid’e şans tanımadı. TL’de ayrıca Fenix ve Dardoch gibi takımın önemli isimlerinin etkisiz oluşu mağlubiyetin başlıca nedenleri arasında yer aldı. Immortals tarafında ise istikrarlı performansına devam eden WildTurtle’ın yanı sıra üst koridor oyuncusu Huni ön plana çıkan isimler oldu.


NRG Esports 2 – 1 Phoenix1

Günün bir diğer serisinde NRG Esports son sırada bulunan Phoneix1 takımını 2-1 ile yenmeyi başardı. Alt sıralarda bulunan bu iki takımın mücadelesinde ilk maçtan galip ayrılan taraf NRG oldu. 55 dakika süren ve başından sonuna kadar eşit bir şekilde devam eden ikinci maçta Phoenix1 galip geldi ve seriyi son maça taşıdı. NRG üst koridoru Quas 9-3-4’lük çok başarılı bir Illaoi performansı sergilese de galibiyet için yeterli olmadı. Üçüncü maçta ise NRG çok rahat bir şekilde maçtan galip gelerek serinin kazananı oldu. Takımın Koreli yıldızları GBM ve Ohq galibiyeti getiren isimler oldu.


3. Gün

Cloud9 2 – 0 NRG Esports

Üçüncü günün ilk karşılaşmasında Cloud9 rakibi NRG Esports’u yenerek puanı alan taraf oldu. Birinci maçta 25 dakika gibi çok kısa süre içerisinde maçı kazanan C9 kusursuz bir oyun ortaya koydu. 35 dakika süren ikinci maçta ise daha fazla skor çıktı. 15-5 gibi bariz bir üstünlük ile karşılaşmayı kazanan Cloud9 böylece seriyi 2-0 ile kapattı. Takım oyununu çok başarılı bir şekilde sergileyen takım her hafta performansının üzerine koyarak ilerlemeye devam ediyor.


Team Envy 0 – 2 Team SoloMid

Lider Team Solomid rakibi Team Envy karşısında da hataya yer vermeyerek kayıpsız bir galibiyet daha aldı. İlk maç 35 dakika sürerken TSM 11-3 gibi ezici bir skor ile galip geldi. Bu maçta Irealia tercihiyle Hauntzer ön plana çıkan oyuncu oldu. İkinci maçta da senaryo değişmedi ve Team SoloMid tekrar bariz bir üstünlükle galibiyet aldı. 13 skor alan TSM rakibine sadece 4  skor verdi. Yükselişte olan ivmesini bu hafta da devam ettiren Team SoloMid böylece seriden kayıp vermeden 2-0 ile ayrıldı.


Phoenix1 0 – 2 Counter Logic Gaming

Bu mevsim kötü bir başlangıç yapan Counter Logic Gaming son sıralarda bulunan güçsüz rakibi Phoenix1 karşısında rahat bir galibiyet aldı. Birinci maçta varlığını hiç gösteremeyen Phoenix1 sadece 2 skor almayı başardı. 30 dakikanın sonunda CLG güzel bir oyunla maçı bitirmeyi başardı ve ilk maçtan galip ayrıldı. İkinci maçta Phoenix1 biraz daha etkin olsa da tecrübe farkının ortaya çıktığı bu karşılaşmada CLG hataya yer vermedi. 37. dakikada maçı bitirmeyi başaran ekip böylece ihtiyacı olan puanı sonunda almayı başardı.


Apex Gaming 2 – 0 Echo Fox

Orta sıralarda bulunan Apex Gaming alt sıralardaki Echo Fox’a karşı iki maçta da üstün gelerek seriyi 2-0 ile geçti. İki karşılaşmada da hemen hemen benzer şeyler meydana geldi. Apex Gaming harita üzerindeki rotasyonlarıyla üstünlüğünü erken oyundan itibaren hissettirmeyi başardı. Rakibinin bu rotasyonlarına herhangi bir karşı hamle yapamayan Echo Fox seri boyunca çok etkisiz kaldı. İki maçı da 10k üzeri toplam altın farkı ile kazanan Apex Gaming bu güzel oyunun ardından galip gelen taraf oldu.


4. hafta sonunda ligdeki puan durumu şu şekilde:

Cl6fdGLUsAEy1TQ

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir