League of Legends

Rare, LCL ekiplerinden Vega Squadron’a transfer oldu

Rare, LCL ekiplerinden Vega Squadron'a transfer oldu
Vega Squadron

Ülkemiz espor arenasının sevilen yüzlerinden Taner “Rare” Levendoğlu Rusya merkezli, LCL takımlarından Vega Squadron’un bünyesine katıldı.

Lig aşamalarının yarılanması ile birlikte sadece Türkiye’den değil, diğer bölgelerden de ilgi çekici transfer haberleri gelmeye başladı. Bu sefer gerçekleşen transfer, Türk espor izleyicilerinin de yakından tanıdığı bir kişiyi barındırıyor. Geçtiğimiz mevsimi Beşiktaş Espor’un bünyesinde tamamlayan Rare, LCL ekiplerinden Vega Squadron’a transfer oldu.

Vega Squadron şu sıralar pek iyi bir dönem geçirmiyor. Takım, 2020 Bahar Mevsimi’nin lig aşamasını altıncı sırada bitirmiş, playoff potasının dışında kalmıştı. Şu anda oynanan Yaz Mevsimi için ise işler daha da kötü gidiyor. Oynadığı altı maçın tamamını kaybeden Vega Squadron, bu kötü gidişi durdurmak için üst koridor ve destek oyuncularını değiştirme kararı aldı.

Üst koridorda yapılan tercih, Taner “Rare” Levendoğlu oldu. Kendisi, Nikita “Shellkunchik” Yulskiy’in yerine geldi. Destek pozisyonu için tercih edilen isim ise Polonyalı oyuncu Symeon “Meleks” Smejkal oldu. 2020 yılı içerisinde ilk kez bir takımla anlaşabilen destek oyuncusu, Ukraynalı Roman “WildHeart” Maksimchuk’un yerine geldi.

Rare’ın 2020 yılı da pek iyi geçmiş sayılmaz. Sezona Beşiktaş Espor ile başlayan üst koridor oyuncusu, lig aşamasını yedinci sırada bitirerek playoff potası dışında kaldı. Aynı zamanda takımın as üst koridoru olarak başlayan oyuncu, ligin sonlarına doğru yapılan Mayhem transferi ile formasını da kaptırmıştı.

5Mid olarak Rare’e, Cega Squadron’da başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.