Schalke 04, peri masalını gerçekleştirebilecek mi? League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, peri masalını gerçekleştirebilecek mi?

Schalke 04, bugün çıktığı Fnatic karşılaşmasında rakibini 30 dakikada yenmeyi başararak zafer serisini beşe çıkarttı. Takımın playoff hayali halen daha gerçekleşebilir.

League of Legends European Chanpionship, şu anda bir peri masalına tanıklık ediyor olabilir. Lige 0-8 gibi felaket ötesi bir başlangıç yapan Schalke 04, playoff potasına tutunmaya devam ediyor. Bugün oynadığı Fnatic karşılaşmasından zaferle ayrılan ekip, üst üste beşinci galibiyetini elde etmeyi başardı.

2020’ye gerçekten kötü bir başlangıç yapan ekip, 2020 LEC Bahar Mevsimi’ni sekizinci sırada tamamlamış ve playofflara gitme şansını kaybetmişti. Geçtiğimiz mevsimde çıktığı ilk 7 karşılaşmayı kaybeden takım, sosyal medyada Schalke 07 esprilerinin konusu olmuştu.

Yaz Mevsimi’ne geldiğimizde de işlerin organizasyon için iyi gitmeye başlamadığını tahmin edebilirsiniz. Odoamne, Lurox, Abbedagge, Innaxe, Nukes beşlisi ile mevsime başlayan ekip, lig devam ettikçe önce alt koridorda Neon ve Dreams’e şans verdi, ardından ormanı Gillius’a emanet etti. Bu beşli ile de üst üste iki maç kaybeden takım, mağlubiyet büyüsünü ligin dokuzuncu maçı olan Fnatic karşılaşmasında bozdu.

Fnatic karşısında bir galibiyet elde etmeyi başaran ekip, ardından çıktığı iki maçı kaybetse de sonrasında rüzgarı arkasına almayı başardı. Vadiye indiği G2 Esports, Misfits Gaming, Excel Esports ve Origen karşılaşmalarının her birinden zaferle ayrıldıktan sonra bugün, Fnatic’i de yenerek galibiyet serisini beşe çıkarttı.

Schalke 04’ün peri masalının gerçekleşmesi için azim, irade ve biraz da şans gerekiyor. Ekibin kalan iki maçı Team Vitality ve MAD Lions ile olacak. Team Vitality karşılaşması 8 Ağustos Cumartesi saat 18.00’da, MAD Lions karşılaşması ise 9 Ağustos Pazar saat 19.00’da başlayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir