League of Legends

Teddy, profesyonel arenadaki 1000. skorunu aldı

LCK’in gözde takımlarından T1’ın genç nişancısı Park “Teddy” Jin-seong, çıktığı Griffin maçında profesyonel arenadaki 1000. skorunu aldı.

LCK’in zirvesini Gen.G ile paylaşan T1, geçtiğimiz günlerde ligin başka bir takımı olan Griffin ile karşılaştı. Üç maç üzerinden oynanan seri, üst üste gelen iki T1 zaferi ile sonuçlandı. Maçların ilki kuşkusuz T1 dominasyonu ile geçti. Takımın genç nişancısı Teddy, ilk maçta toplanan 11 skorun sekizini kendi aldı.

Ayrıca bu karşılaşmanın ardından genç yıldız önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Aldığı skorlarla birlikte profesyonel arenada toplam 1000 skor toplamayı başardı Teddy.

Yetenekli oyuncu hem başarılı oyun tarzıyla hem de yüksek istatistikleri ile izleyicilerin gözlerini üzerine çekmeye devam ediyor. 1000 skorun dışında 7.1’lik KDA puanı ile bu kategoride lig beşincisi. Ayrıca en çok skor toplayan ve dakika başına en çok hasar çıkaran ikinci oyuncu.

Kendisinin, T1 bünyesinde 1000. skorunu alan ilk nişancı olmadığını da hatırlatalım. Takımın efsane olarak gösterilen kadrosunda bulunan Bae “Bang” Ju-sik de tıpkı Teddy gibi SKT T1 bünyesindeyken 1000 skora ulaşmıştı.

Bu sezon T1, kadrosunu nişancısı ve orta koridoru üzerine kurmuş gibi gözüküyor. Faker’ın öne çıktığı bir senaryo hiçbirimizi şaşırtmıyor tabii ki. Teddy de aldığı kaynakların hakkını fazlasıyla veriyor. Böylece köklü espor takımı birinciliğin en büyük adaylarından birisi olmayı sürdürüyor. Acaba Gen.G ile girdiği mücadeleden kim zaferle ayrılacak? Belki de hiç akla gelmeyen bir takım sıçrama yapar ve iki favori takımı geride bırakır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.