League of Legends

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde son hafta heyecanı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde son hafta heyecanı

Nisan ayının ikinci haftası ya da bir diğer deyişle Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin son haftasına girerken heyecan hiç olmadığı kadar dorukta.

Güvenlik nedeniyle verilen kısa bir aradan sonra Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi, geçtiğimiz hafta geri döndü. Yeniden, sevdiğimiz takımların maçlarını izleyebilme heyecanı daha dinmemişken şimdi de son hafta heyecanı sardı etrafı. Lig aşamasını kimin birinci bitireceği veya playoff aşamasına hangi takımların kalacağı hala merak konusu.

Öncelikle üst sıralardan başlayalım. 1907 Fenerbahçe ligin anlık lideri konumunda. Ardından gelen Dark Passage’ın ise küçük de olsa birincilik koltuğuna oturmak için bir şansı var. Rakibinin iki puan gerisinden gelen takım, bu hafta oynayacağı iki maçın ikisini de kazanmak zorunda. Ayrıca rakibi 1907 Fenerbahçe de bu hafta galibiyet yüzü görmemeli. Şansa bakın ki cumartesi günü saat 15.00’da bu iki takımın karşılaşmasını izleyeceğiz.

Lig başlarken favoriler arasında gösterilen Papara Supermassive ise Dark Passage ile aynı puana sahip olmasına rağmen birincilik yarışının dışında kaldı. Bunun nedeni ise takımın maç fazlasının olması ve bu nedenle pazar günü bir karşılaşmaya çıkmaması.

Diğer bir rekabet ise ligin orta sıralarında var. fastPay Wildcats, Beşiktaş, Galakticos ve Team AURORA, playoff aşamasına kalmak için birbirleri ile mücadele ediyor. Bu dört takımdan üçü playofflara gidecek. Birisi ise ne yazık ki şansına küsecek.

1907 Fenerbahçe, Dark Passage ve Papara Supermassive şimdiden playofflardaki yerlerini ayırttılar. 5 Ronin ve Royal Youth’in ise artık böyle bir şansı kalmadı.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin son haftasında bakalım bizi ne gibi sürprizler bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.