League of Legends League of Legends Haberleri

LPL Bahar Mevsimi 1. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerin ardından LPL Bahar Mevsimi resmen başlamış oldu.

Açılış maçı ligin favorilerinden Invictus Gaming ve son dünya şampiyonu FunPlus Phoenix arasında oynandı. Devlerin mücadelesinde gülen taraf 2-1’lik skorla Invictus Gaming oldu. Günün ikinci maçında LGD Gaming ve LNG Esports karşı karşıya geldi. İlk maçı kaybetmesine rağmen pes etmeyen LNG Esports, mevsime galibiyetle başladı.

LPL Bahar Mevsimi 1. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Invictus Gaming | 2 – 1 | FunPlus Phoenix
  • LGD Gaming | 1 – 2 | LNG Esports

Invictus Gaming – FunPlus Phoenix 

1. Maç – Maça hızlı başlayan son dünya şampiyonu FPX, Crisp ve Tian’ın 3. dakikadaki orta koridor baskınıyla ilk kanı almayı başardı ve henüz oyunun başında rüzgarı arkasına aldı. İlk ejderini dakika 8’de alan FPX’e karşılık vermek isteyen IG dakika 9’da Vadinin Alameti’ni ele geçirdi. 2. ejderi de rakibine kaptırmayan FPX, Dağ Ejderi’nin etkisiyle büyük bir avantaj elde etti. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçti ve bu durum IG’yi oyunda oyunda tutarken aradaki fark kapandı. 40. dakikada Baron’u hanesine yazdıran IG, gücünü kullandı ve maçı kazanmasını bildi.

2. Maç –  2. maça da hızlı başlayıp ilk kanı ve ilk ejderi alan, ormancısı Tian’ın etkili oyunuyla FPX oldu. Maçın ilk 15 dakikasını üst koridor temelli oynayan FPX 9 skor alırken rakibi IG 3 skorda kaldı. Bu da altın farkının ilk dakikalardan açılmasını sağladı.  Dakika 24’te 4 ejder güçlendirmesini de aktif hale getiren ekip akabinde Kadim Ejderhayı da aldı ve oyunu 30. dakikada kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç –  Serinin son maçında iki takım da risk almaktan vazgeçip objektiflere odaklandı ve dakika 20’de skor 6-5 IG üstünlüğünde geçildi. 29. dakika yaptığı başarılı takım savaşıyla Baron’u katleden IG geri adım atmayıp oyunu ve seriyi kazandı. Ekip, LPL Bahar Mevsimi’nin ilk galibiyetini aldı.

LGD Gaming – LNG Esports

1. Maç – Maça yeni ormancısı Peanut’ın üst koridor baskınıyla başlayan LDG ilk kanı almayı başardı. Dakika 12’deki Alamet savaşında iyi iş çıkarıp skorda da 5-1 öne geçen LGD bu üstünlüğünü yalnızca 10 dakika sürdürebildi ve LNG 23. dakikada başarılı bir takım savaşında altın farkını eşitledi. Baronu kullanarak orta koridor inhibitörünü açan LNG geri çekilme zamanını ayarlayamadı ve LGD nişancısı Kramer’in güzel oyunuyla katliam verdi. Bu dakikadan sonra aldığı ejderleri iyi kullanan LGD oyunu kazanarak seride 1-0 öne geçti.

2. Maç – İlk kanı yine üst koridordan çıkaran LNG bu sefer hiç frene basmadı ve dakika 20’de skorda 11-4 öne geçti.  Bu önde oluşunu Baron’la süsleyen LNG takım savaşında 2 oyuncusunu kaybetse de minyonların da yardımıyla inhibitör almayı başardı. İnhibitörünü çok erken kaybeden LGD ejder sayısında da çok geride kalınca LNG maçı  25. dakikada kazandı ve seride beraberliği yakaladı.

3. Maç – Seriye ilk kanlarıyla damga vuran Peanut 3. maçta da takımına ilk kanı dakika 5’te kazandırdı. LGD dakika 10’da alt koridor savaşına 3-0 önde girmesine rağmen gücünü kullanamadı ve durum 4-3’e geldi.  Sonraki 10 dakikada karşılıklı skorların ve ejderlerin alındığı maçta dakika 22’deki ejder savaşı belirleyici oldu ve LNG avantaj kazandı. Bu avantajı Baron’da da kullanan LNG alt koridor inhibitörünü de açtı. Dakika 34’deki Baron savaşında karşı takımdan 4 kişiyi öldürüp güçlendirmeyi alan LNG, LPL Bahar Mevsimi’ndeki ilk serisini kazanmış oldu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir