League of Legends League of Legends Haberleri

LPL ikinci haftası, corona salgını nedeniyle ertelendi

LPL ve LDL’de ikinci hafta maçları ertelendi. Ertelenmenin sebebi ise son zamanlarda gündemi bir hayli mesgul eden corona salgını.

Diğer liglerden erken başlayan LPL ve LDL’de heyecan kaldığı yerden devam edecekti. Betty’li RNG, Karsa’lı Top Esports ve Peanut’lı LGD Gaming maçlarının tadı damağımızda kaldı desek yanlış olmaz. Büyük transferler ve yeni kadrolarla başlayan ligde ilk hafta büyük sürprizler yaşanmıştı. Özellikle FPX ikinci hafta düzelir mi diye düşünürken kötü bir haber geldi. Son günlerde gündemi bir hayli meşgul eden corona virüsü Çin’i etkisi altına aldı. Bunun üstüne LPL ve LDL’in ikinci haftası salgın nedeniyle ertelendi. Liglerin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Espor ekosisteminin maddi boyutunun en büyük olduğu bölge Çin’de önemli yatırımlar yapılıyor. Lige yeni katılan takımlar, sponsorlar ve transfer edilen oyuncular bölgenin her gün daha da ileriye gitmesine katkı sağlıyor. Bunların yanında bazı şanssız durumlar da yaşanabiliyor. Şu sıralar Dünya çapında etkisini gösteren corona virüsü gibi. Çin’de ortaya çıkan bu virüs bazılarının ölümüne sebep olmuştu.

Corona virüsü bulaşıcı olduğu için birinden birine kolayca geçebiliyor. Çin’in popülasyonunu göz önüne alırsak çok hızlı bir şekilde yayılabileceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden ülkede ciddi önemlerle alınmış durumda. Bu duruma izleyici kalmayan Riot Games, LPL ve LDL’in ertelendiğini açıkladı. Liglerin ne zaman başlaycağı hakkınad bir bilgi bulunmuyor.

Karar alınırken oyuncular ve taraftarların sağlığı göz önünde bulunduruldu. Örnek bir hamle diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir