League of Legends League of Legends Haberleri

Lynx, Dark Passage’dan ayrıldı

Dark Passage, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada sözleşmesinin sona ermesiyle Lynx ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz mevsimin başında genç oyunculardan kurulu bir kadro kuran Dark Passage, takımın başına Lynx’i getirdi. Eski bir profesyonel oyuncu olan Lynx, oyun bilgisiyle ön plana çıkan bir isim. DP geçtiğimiz mevsim başarılı olamadı ve normal sezonu dokuzuncu sırada tamamladı. Buna rağmen kadro planlamasının meyvelerini alan ekip yıldız potansiyelli oyuncuları ligimize kazandırdı. Yapılan açıklamada bu başarının mimarlarından Lynx ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Taraflar sözleşme uzatmama kararı aldı.

Profesyonel oyunculuk kariyeri pek parlak geçmeyen isim elle tutulur bir başarı elde edemedi. Yükselme Ligi’nde mücadele eden eski orta koridor o dönemlerde Lynx Çerezz ismiyle biliniyordu. Özellikle Ahri performansları göze çarpan isim VFŞL’de mücadele edemedi. 2015 yılından sonra bir süre ortalarda gözükmeyen Lynx, 2018 yılında Pars Esports’a koç olarak katıldı.

Luana, Crystal, absolute ve Alive’lı Pars, Yükselme Ligi’nde ikinci oldu ve elemelerde YouthCrew’u geçerek VFŞL’ye adını yazdırdı. Lynx’in bir sonraki durağı Dark Passage oldu. DP ile ilk mevsiminde çeyrek final oynayan koç geçtiğimiz mevsim dokuzuncu sıraya yerleşti ve play-off’lara katılamadı.

Dark Passage geçtiğimiz mevsim genç ve yerli bir beşli kurdu ve yönetim Lynx’e güvenerek genç kadroyu koça emanet etti. Bol bol yayın yapan Lynx’in oyun bilgisini buradan anlayabiliyoruz. Bakalım başarılı koçun sıradaki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir