League of Legends League of Legends Haberleri

Magic Johnson ve bir grup NBA yatırımcısı Team Liquid’i satın aldı

TheScore eSports’un haberine göre Team Liquid takımın çoğunluk hissesini aXiomatic eSports tarafından satın alındı. aXiomatic eSports’un yatırımcıları arasında NBA efsanesi Magic Johnson, Golden State Warriors’un sahiplerinden Peter Guber ve Washington Wizards’ın sahiplerinden Ted Leonsis de bulunuyor.

Kuzey Amerika’daki League of Legends hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyor. NBA oyuncuları ve takımlarının lige yatırım yapmasının ardından bir büyük haber de Team Liquid’ten geldi. Takımın çoğunluk hissesini aXiomatic eSports satın alırken, satın alma işleminden çok ardındaki yatırımcılar daha çok göze çarpıyor. NBA efsanesi Magic Johnson’ın da aralarında bulunduğu yatırımcıların Team Liquid gibi büyük bir markayı satın alması oldukça heyecan verici.

Bu noktada  TL sahibi Steve Arhancet’in çok büyük bir başarı yakaladığını belirtmek gerekiyor. Neredeyse sıfırdan bir takım kuran ve bunu yıllar sonra çok büyük paralara satan Arhancet’in takımdaki konumu takımdaki konumunun değişmeyeceği de gelen bilgiler arasında.

NBA sahiplerinin ve etkili isimlerin sadece League of Legends değil, eSpor sahnesine bu denli ciddi bir şekilde atım atması ise sektörün ne kadar büyüdüğünün en önemli göstergelerinden. Bilindiği üzere ilk adımı atan isim Rick Fox olmuştu. Ardından Jeremy Lin ve 76ers’ın da eSpor sahnesine girmesi oldukça büyük adımlar olarak nitelendiriliyor. TL gibi bir organizasyonun çok büyük miktarlara satışının gerçekleştiğini tahmin edersek de yanılmış olmayız.

Büyük yatırımcıların NA LCS sahnesine ne şekilde etki edeceğini ise hep beraber izleyip göreceğiz.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir