League of Legends

MikeYeung, Team SoloMid’e transfer oldu

Riot Games

NA LCS’in en başarılı organizasyonlarından Team SoloMid, 2018 kadrosunu kurmaya devam ediyor. Daha önce alt koridoruna Zven ve Mithy’yi getiren TSM, ormana ise yeni transferlerinden ötürü Svenskeren’i göndermesinin ardından MikeYeung’u transfer etti. 

Son iki buçuk yıldır NA LCS’i tamamıyla domine eden TSM, lokal olarak başarıya ulaşmasına rağmen uluslararası arenada bir türlü başarıyı bulamamıştı. Hem 2016’da hem 2017’de ligi silip süpüren ekip, Worlds’de ise gruplardan dahi çıkamadı. Özellikle bu yıl D grubunda Misfits, Flash Wolves ve WE ile görece zayıf rakiplerle karşılaşan takım yine de gruptan çıkamadı. Elbette bu durum takımın hayranları tarafından çokça eleştiriye maruz kaldı.

Franchising’e kabul edildiği açıklandıktan sonra yaptığı duyuruda yatırımı arttıracağı söylenen TSM, ilk olarak alt koridoruna Batı’nın en iyi ikilisi olarak gösterilen Zven-Mithy’yi getirdi. Yabancı hakkını burada kullanan TSM’in bundan dolayı ormancısı Svenskeren ile yollarını ayırması gerekti. Yerli ormancı arayışındaki TSM, geçtiğimiz mevsim Phoenix1’da forma giyen MikeYeung’u transfer etti.

P1’in en kötü olduğu zamanlarda karşılaşmalara dahil olan çaylak ormancı, mekanik olarak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu özellikle Rift Rivals’ta gösterdi. P1’in galibiyetlerinde büyük katkısı olan MikeYeung, önümüzdeki mevsim TSM forması giyecek. Bu kadar genç ve gelişime açık oyuncunun Kuzey Amerika’nın en popüler ve oyuncular tarafından beğenilen takımlarından birisine transfer olması ise MikeYeung’un geleceği açısından oldukça iyi bir haber.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.