League of Legends

MSI 2019 ön eleme kuraları çekildi

Riot Games

MSI 2019 ön elemelerinde aralarında temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de bulunduğu 8 takımın grup kuraları çekildi.

KMF kazananı 1907 Fenerbahçe bu sezon MSI 2019’a katılım hakkı kazandı. Temsilcimiz ön elemeleri geçtiği taktirde ana etkinliğe katılım sağlayabilecek. Bilindiği üzere 1907 Fenerbahçe kura çekimine 1. torbadan katıldı. Bu torbadan katılan diğer takımlar: Phong Vu Buffalo, Vega Squadron ve Mega. Kura çekimine ikinci torbadan katıılan takımlar: Bombers, INTZ Esports, Detonation FocusMe ve Isurus Gaming. Bugün çekilen kuraların ardından grup eşleşmeleri belli oldu.

Bu eşleşmeler ile birlikte bu turdaki en büyük rakiplerimizden Phong Vu Buffalo ile aynı gruba düştük. Vietnam temsilcisi Team Liquid ve Flash Wolves’u saymazsak ön eleme aşamasındaki en ciddi rakibimiz. Yetenekli ve tecrübeli oyunculardan kurulu Phong Vu Buffalo geçtiğimiz yıl Worlds’e katılım sağlamıştı. Takım Worlds grubundan çıkamasa da katılımı ile birlikte daha tecrübeli bir şekilde ülkesine döndü. MSI 2019 A gurubundaki diğer rakiplerimiz ise bizim seviyemizin biraz altında kalıyor.

MSI 2019 formatına göre gruplardan sadece birinci olan takım çıkıyor. A ve B grubunun liderleri grup aşaması tamamlandıktan sonra Team Liquid veya Flash Wolves ile karşılaşacak. Bu turun kaybedenleri de bir sonraki turda kaybedenler eşleşmesinde kozlarını paylaşacak ve ön elemelerden 3 takım ana turnuvanın yolunu tutacak. Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’ye MSI ön elemelerinde başarılar diliyoruz. En iyilerin yarıştığı turnuvada bakalım bizleri nasıl sürprizler bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.