League of Legends

MSI 2023: Cloud9 ve Bilibili Gaming Karşı Karşıya!

Londra’da devam eden MSI 2023’te heyecan üçüncü gününde de zirvede! Bugünün heyecan dolu karşılaşmasında Amerika’nın güçlü takımı Cloud9 ile Çin temsilcisi Bilibili Gaming karşı karşıya geliyor.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Türkiye saati ile 15.00’te başlayacak. MSI 2023’ün üçüncü gününde siz de bu heyecanlı mücadeleyi kaçırmayın! Cloud9 ve Bilibili Gaming, şampiyonluk yolunda attıkları adımlarla tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Her iki takımın da bugünkü maçta göstereceği performans, turnuva süresince nasıl bir grafik çizeceklerine dair ipuçları verecek.

İlk Maçın Detayları

İlk maçta Cloud 9; Kennen, Nocturne, Sylas, Xayah, Rakan beşlisiyle ilerlerken, BLG Gnar, Vi, Taliyah, Lucian ve Nami tercihlerinde bulundu. Özellikle alt koridorda Xayah & Rakan ile Lucian & Nami ikilileri arasında çekişmeli mücadele yaşandı. Bu dengeli eşleşmede Lucian & Nami karşılaşmaya önde başladı ve maç boyunca etkilerini gösterdi. İlk maç, BLG’nin üstün performansı sonucu onların tarafına gitti.

İkinci Maçın Detayları

İkinci maç için Japone seçim yasaklama ekranı sonrasında “C9 sevdiği karakterleri aldı iyi oynadığı karakterleri aldı ama BLG kırmızı tarafı bence sonuna kadar kullandı.” yorumunda bulundu.

Nova: “Ufakta olsa bölgesel bir kalite farkını hissettiriyor.”

İkinci maçta Bilibili Gaming yine Lucian ve Nami botlane tercihine gitti. Cloud 9 ise Xayah ve Rakan seçimlerinden vazgeçmedi. Cloud 9, karşılaşma boyunca neredeyse hiç geriye düşmemiş olsa da, 30. dakikada yaşanan takım savaşı sonrasında dengeler tamamen değişti. Bu önemli çatışmada Lucian, dörtte dört yaparak tüm dikkatleri üzerine çekti ve Bilibili Gaming, Cloud 9’ın tüm oyuncularını çeşmeye göndererek maçı kapatmayı başardı.

Japone: “Emenes alt koridora çok fazla yatırım yaptı, minyonda geriye düştü fakat buna rağmen baktığın zaman alt koridorun 2’ye 2’de hala ittiriyor. Üstelik Emenes bu kadar yardım etmiş olmasına rağmen. Oyuna baktığım zaman tüm koridorlarda BLG üstünlüğü var. Cloud 9 tüm koridorlarda minyonda geride.”

MSI 2023 - BLG
MSI 2023 – BLG

Üçüncü Maç ve Serinin Sonu

Üçüncü maçta Cloud 9, Lucian’ı yine açık bırakmış olmasına rağmen, Bilibili Gaming alt koridoru bu sefer Jinx ve Alistar’ı tercih etti. Karşılaşmanın beşlileri ise şu şekildeydi:

BLG: Bin – XUN – Yagao – Elk – ON / Gwen – Wukong – Ahri – Jinx – Alistar

Cloud 9: Fudge – Blaber – EMENES – Berserker – Zven / Sion – Lee Sin – LeBlanc – Aphelios – Thresh

Cloud 9, bu seride galibiyete en yakın olduğu karşılaşmayı geçirmiş olsa da, oyun sonunda yine takım savaşlarında Bilibili Gaming’e karşı geride kaldı ve mağlup olmaya engel olamadı. Bu karşılaşma sonucunda seri 3-0 tamamlandı ve Bilibili Gaming, MSI 2023 kazananlar bracket’ı yarı finaline kalmayı başarmış 3. takım oldu.

MSI 2023 - LONDON
MSI 2023 – LONDON

MSI 2023’teki diğer maçlar ve detaylar için 5mid.com’u takip etmeye devam edin!

Fikstür, sonuçlar ve League of Legends’ın resmi tüm haberleri için: https://watch.lolesports.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir