League of Legends

MSI 2023 | PSG Talon 0-3 Golden Guardians

MSI 2023 ön eleme aşamasının son maçı Golden Guardians ve PSG Talon arasında gerçekleşti. 5 maçlık seri sadece 3 karşılaşmada tamamlandı. Golden Guardians üstün bir performans gösterdi, her 3 karşılaşmada da rakibinin çok önünde yer aldı ve MSI 2023 ana sahneye çıkan son takım olmayı başardı. PSG Talon ise turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Kadrolar:

PSG Talon Azhi, Junjia, ubao, Wako ve Woody ile, Golden Guardians ise Licorice, River, Gori, Stixxay, huhi kadrolarıyla mücadele ettiler.

1. Karşılaşma

Golden Guardians erken oyunda 3 dragon vermiş olmasına rağmen, takım savaşlarını çok iyi oynadı. Stixxay karşılaşmayı 6-0-4 tamamladı.
Japone: “Bu arada bu oyun PSG’deydi. Gerçekten nehir kontrolünü almak konusunda çok zorlanıyordu Golden Guardians. Orada JuiJia’nın yakalanması sonra Wako’nun agresif e atıp baronu kaybetmeleri, bunlar kaybettirdi oyunu. 3 dragonunuz var bekleseniz belki ruha gideceksiniz. PSG Talon’a göre Golden Guardians kazanma koşullarını çok daha iyi biliyor ve ona göre oynadılar.”

2. Karşılaşma

İkinci karşılaşmada botlane’de Lucian Nami’ye karşı Golden Guardians’dan Zeri ve Annie seçimleri gördük. PSG Talon’un pek kazanma koşulu bulamadığı karşılaşmada Golden Guardians alev ruhunu da almayı başardı ve sonrasında karşılaşmayı kapattı.
Trix: “Erken oyunda PSG’nin Wako’ya orta oyunda güçlenen bir şampiyon vermesi gerekiyor. Oyun planlamalarını ve seçim yasaklamalarını değiştirmeleri gerekiyor. Gnar seçimi anlamlı değildi. Ben Poppy oynasam karşımda Poppy isterim.”

3. Karşılaşma

MSI 2023 ön eleme aşamasının son karşılaşmasını da Golden Guardians 34 dakikada 15-9 kazandı ve ön elemeleri geçen son takım olmayı başardı. Bu sonuçla PSG Talon da turnuvaya veda etti.
Stixxay son karşılaşmayı Zeri ile 10/1/2 ile tamamladı.

 

Hoca & Trix & Nova

 

3 karşılaşma da nefes kesen bir mücadelelere sahne oldu. Golden Guardians ve PSG Talon takımları karşı karşıya gelirken, Lolespor yayınında; analiz masasında Hoca, Trix ve Nova karşılaşmaları değerlendirdi. Noeldayı ve Japone ise mücadeleleri yorumladı.

 

Karşılaşma sonrasında Stixxay ile röportaj gerçekleşti. Stixxay soruları cevaplarken Londra’daki destekçileri de dikkat çekiciydi:
– Buraya yıllardır gelemiyor, gelmeye çalışıyorduk. Hiçbir zaman yapamayacağım gibi hissettiğim de oldu fakat hiçbir zaman pes etmedim.

– Dürüst olmak gerekirse çok gergin değildim, çok uzun zamandır bu tarz sahnelerde olduğum için bu durumlara hazırım.

Nexus’a vururken aklınızdan neler geçiyordu sorusuna ise Stixxay:
– Birkaç tane pentaya çok yakındım. Denemeye devam ettik ve çok heyecan vericiydi ama maalesef yapamadım.

GG Stixxay

 

Karşılaşma sonrasında yayın MSI 2023 ana sahne kurası ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir