League of Legends

MSI detayları belli oldu

Riot Games, bu mevsim sonunda düzenlenecek olan MSI detaylarını açıkladı.

Mevsim sonu dünya genelinde şampiyonların karşılaşacağı MSI için detaylar açıklandı. Riot Games yaptığı açıklamada turnuvanın düzenleneceği tarih ve mekanları açıkladı. MSI bu sene Ho Chi Minh, Hanoi ve Taipei şehirlerinde oynanacak. Ön elemeler Ho Chi Minh şehrindeki GG Stadyumu’nda oynanırken, grup maçları Hanoi Ulusal Kongre Merkezi yarı final ve final maçları ise Taipei Heping Basketball Salonu’nda oynanacak. 1 Mayıs tarihinde başlayacak turnuva 19 gün sürecek. VFŞL’de şampiyon olacak takım turnuvaya ön elemelerde başlayacak.

Dünyanın en büyük takımlarının mücadele ettiği sezon arası turnuvası olarak bilinen MSI, Worlds bileti için bölge puanını bir hayli etkileyen bir organizasyon. Turnuva iki bölümden oluşuyor, ön eleme ve ardından grup eşleşmeleri. Grupran çıkmayı başaran takımlar ise yarı final ve ardından finalde mücadele ediyor. Kore, Çin ve Avrupa bölgesinin dışındaki takımlar organizasyona ön elemelerden başlıyor. Bu bölgelerden Kuzey Amerika ve Tayvan takımları ön elemelere ikinci turdan başlarken diğer bölgeler ilk turda birbirleriyle karşılaşıyor.

Bu sezon Vietnam ve Tayvan’da düzenlenen MSI’a KMF kazananı her sene olduğu gibi yine katılım gösterecek. Temsilcimiz ön elemelerin ilk turunda geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Japonya, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Latin Amerika ve Tayland gibi bölgelerden takımlarla eşleşecek. 1 Mayıs tarihinde başlayacak turnuvada bakalım bizleri neler bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir