League of Legends League of Legends Haberleri

MVP, League of Legends takımını dağıttı

Geçtiğimiz yıl LCK’den düşen MVP, Facebook üzerinden yapılan açıklamada League of Legends takımının dağılmasına karar verildiğini duyurdu.

LCK’de birçok takımın kurulup dağıldığına şahit olduk. Ligin ilk kurulduğu zamanlarda bu tarz olaylar daha fazla yaşanıyordu. Dünya üzerinde yetenek havuzu en geniş bölgelerden biri olan Kore’deki rekabet diğer liglere göre daha fazla denebilir. Bu rekabete yetişemeyen ekipler de oluyor. Bu organizasyonlardan biri olan MVP, geçtiğimiz yıl LCK’den düşmüş ve son iki mevsimi CK’de geçirmişti. CK’de kötü bir sezon geçiren ekip, League of Legends takımını dağıtma kararı aldı.

İlk olarak 2012 yılında kurulan MVP birçok önemli oyuncuya ev sahipliği yaptı. Espor serüvenine CK’de başlayan organizasyon, tek takimla mucadele ettigi ilk mevsiminde final oynadı ancak şampiyon olamadı. LCK Elemeleri’nde Kongdoo Masters’ı 3-1 ile geçen ekip LCK’e yükselmeyi başardı. LCK’e çıkmayı başaran kadroda ADD, Beyond, Ian, MaHa ve Max bulunuyordu. Bu beşli bozulmadı ve bir sonraki mevsim LCK’de play-off’lara çıktı.

MVP’nin en büyük başarısı ülkesini Rift Rivals’ta temsil etmek oldu. Neredeyse her mevsim orta veya son sıralarda yer alan ekip daha kadrosunu neredeyse hiç bozmadı diyebiliriz. LCK’e yükselen kadrodan son seneye kadar sadece bir kez nişancı değişikliği oldu onda da ligimizden tanıdığımız Pilot’ı MVP formasıyla izledik. Geçtiğimiz Bahar Mevsimi’nde yeni bir kadro kuran organizasyon altıncı olabildi. Yaz Mevsimi’nde ise yedinci olan MVP, sezonun sona ermesiyle LoL takımını dağıttığını açıkladı.

Organizasyon belki koca bir çınar değildi ancak bir süredir LCK’de mücadele ediyordu. Bakalım MVP’den ayrılan oyuncuların yeni durakları nereler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir