League of Legends League of Legends Haberleri

Nike, Uzi ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Dünyanın en büyük markalarından birisi olan Nike, Royal Never Give Up’ın yıldız nişancısı Uzi ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Nike Basketball’ın açıklamasında şirketin anlaşılan ünlü isimlerin LeBron James’in “Dribble &” isimli kampanyasını öne çıkaracağı söyleniyor. Uzi, aktör Bai Jingting ve LeBron James markanın “Shut Up and Dribble” isimli belgeselinde de yer alacak. Reklamda Uzi’yi üzerinde “Dribble & Carry” yazan siyah bir tişört ile görüyoruz. Bildiğiniz üzere buradaki Carry kelimesi League of Legends karşılaşmalarında sıklıkla kullanılıyor.

 

Uzi sponsorluğu, Nike’ın bir esporcuyla yaptığı ilk anlaşma olarak öne çıkıyor. Şu anda dünyanın en iyi League of Legends oyuncusu olarak gösterilen Uzi, Çin’de oldukça sevilen ve takip edilen bir figür. Çin televizyonu CCTV daha önce oyuncunun kariyeriyle alakalı bir belgesel çekmişti. Oyuncu, Jakarta’da düzenlenen Asya Oyunları’na da takılmış ve Çin’in altın madalya almasında önemli bir rol oynamıştı.

Çin’deki espor organizasyonları son zamanlarda sektör dışı markalarla sponsorluk anlaşması imzalıyor. RNG daha önce Mercedes-Benz ve KFC ile sponsorluk anlaşması imzalamış, The Daimler AG marka otomobil RNG’nin sosyal medya hesaplarında reklam olarak paylaşılmıştı.

Uzi medya ve sponsorluk açısından büyük bir figür olsa da RNG’nin Worlds 2018’deki şampiyon olma hayali bugün itibariyle G2 tarafından suya düşürüldü. Yıldız nişancı iyi bir performans ortaya koymasına rağmen rakibe dur diyemedi ve turnuvadan ne yazık ki elendi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir