League of Legends League of Legends Haberleri

Origen, EU CS’e düştü

Kabus gibi bir mevsim geçiren ve galibiyet alamadan sezonu tamamlayan Origen, EU LCS Yaz Mevsimi Elemeleri’nde Giants’a kaybetmesinin ardından lige veda etti.

EU LCS Challenger Series’tan gelen Misfits Academy ve Fnatic Academy ile, EU LCS’te gruplarını son sırada bitiren Origen ve Giants’ın katıldığı promotions’ta artık yavaş yavaş sona geliyoruz. Dün Fnatic Academy’yi beş maçın sonunda mağlup eden ve LCS’e çıkma başarısı gösteren Misfits Academy’nin ardından sahaya çıkan Giants ile Origen ekiplerinden amacına ulaşan taraf 3-0’lık net bir skorla Giants oldu. Serinin tüm maçlarında sürekli tercih edilen şampiyonların seçildiğine şahitlik ettik. İlk maçta Viktor, ikinci maçta Corki ve son maçta Zilean alan Night, yapmış olduğu seçimlerin hakkını verdi tüm karşılaşmalarda oldukça iyi performanslar ortaya koyarak takımının galibiyete ulaşmasında başrol oynadı. Buna karşılık iyi bir destek oyuncusu almak yerine bu pozisyona kendi geçen takım sahibi xPeke, Origen’de üç maçın da en kötü ismiydi. Sürekli takımından ayrı bir şekilde yakalanıp skorlar veren, pozisyon almada hatalar yapan xPeke takımını ligde tutma konusunda pek fazla istekli değildi desek yanılmış olmayız. Muhtemelen önümüzdeki sezon EU CS’teki yerini satacak olan veteran oyuncunun, ilerde ne yapacağı ise merak konusu. Uzun süren üç maçı da rahat bir şekilde kazanan Giants rakibine şans tanımadı ve LCS’te kalma hayallerini son maça taşıdı.

Misfits Academy’ye yenilen Fnatic Academy ile Origen’i deviren Giants, LCS’te yer alabilmek adına bugün karşı karşıya gelecek. Kadro kalitesi ve oyunuyla Fnatic’in serinin favorisi olduğunu da söyleyelim.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir