League of Legends Oyun

LoL Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Corki ve Hikayesi

Sizlere şampiyon hikayelerini anlattığımız “Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz?” serimizin bugünkü konuğu “Gözüpek Bombacı –  Corki”.

”Gökten gelen ölüm!” 

Serimizdeki ilk Bandle Şehri’nde doğduğunu bildiğimiz karakter olan Corki’ye değinmeden önce, sonraki Bandle’lı karakterler için zemin hazırlamak adına biraz Bandle Şehri’nden bahsetmek istiyorum.

Bandle Şehri

Yordle’ların memleketi olan büyülü Bandle Şehri, Runeterra’nın ruhsal düzleminde. Yani bizim bildiğimiz fiziksel Runeterra’da bulunan bir yer değil. Buraya giriş ise biraz gizemli. Tam giriş yolunu sadece yordle ırkı biliyor. Geçitler sayesinde Runeterra’nın maddi düzlemine geçebildiklerini ya da maddi düzlemden Bandle Şehri’ne geçebildiklerini biliyoruz.

Oraya gittiğini iddia eden gezginlere göre Bandle Şehri’ne gittiyseniz ve yordle değilseniz, oradaki her şey size çok daha yoğun geliyormuş. Mesela bir yediğiniz şeyin tadını bir daha unutamıyorsunuz, Güneş’in sürekli altın rengi parladığını fark ediyorsunuz, ırmakların suyu size cam gibi berrak geliyor vs.

Espor Rekorları | League of Legends

Göç

Şimdi League of Legends şampiyonlarından Corki’den bahsetmeye başlayabiliriz ama şunu söylemekte fayda var ki aslında bu minik yordle’ın hikayesi baya kısa ve sade, o yüzden elimden geldiğince hikayeyi doldurmaya çalışacağım.

Heimerdinger ve yordle arkadaşları gelişim şehri Piltover’a göç etmeye karar verdikten sonra şehre vardıklarında hemen oraya uyum sağladılar ve bilimi yaşamlarında en öncelikli konuma getirdiler. Bu kısa yaratıklar böylece kısa zamanda bir sürü ses getiren buluş yaptılar.

Rick And Morty | En İyi 10 Rick Sözü

Gözüpek Bombacı

Corki de bu lakabını tamamen kendi buluşu olan ve Bandle Şehri Keşif Birlikleri’nin omurgası haline gelen hava aracı “Keşif Harekatı Kopteri” ile deneme sürüşü gerçekleştirerek kazandı. Ayrıca filosu Çığırtkan Yılanlar’la birlikte Corki, yaptıkları akrobasi gösterileriyle insanları eğlendirmeyi çok iyi biliyordu.

Çatlak pilot

Corki’nin asıl bu kadar ünlü ve bilinir olmasının sebebi ise cesaretiydi. Savaşlarda mermiler havada uçuşurken gösterdiği soğuk kanlılık ve delilik noktasına kadar varan cesareti onu filosunun en ünlü pilotu yaptı. Her savaşta en cesaret gerektiren olayları o yapar, bazen düşman hattının arasına dalar ve bazen de düşmandan istihbarat toplamaya çalışırdı. Kısacası çoğu insanın yapmak için 3 kez düşündüğü şeyleri o gözünü kırpmadan yapardı.

Süslü-kopter Corki

Corki’nin bir başka ikonik tarafı ise kendi kopterine yaptığı bir dolu ekleme silahlardı. Bazıları bu eklemeler yüzünden cesur pilotumuza gösterişçi dese de bu geliştirmelerle o savaş alanındaki heyecanı sonuna kadar hissediyor ve elinden geleni ardına koymuyordu.

Corki artık emekli

Sıcak çatışmalar bittiğinde bu koca yürekli yordle maalesef emekliye kalmak zorunda kaldı. Bu kadar deli ve savaş çılgını birisinin savaşlardan mecburi olarak uzak kalması ne demek herhalde tahmin edebilirsiniz. Corki hayatındaki bu boşluğu akrobasi uçuşları ve buna benzer ekstrem şeylerle doldurmaya çalıştı. Her ne kadar o heyecanı tekrar yaşamaya çalışsa da savaş alanındaki çarpışmalar kadar iyi hissiyatı hiçbir yerde bulamadı.

Sonuçta o “gözüpek bir bombacıydı”, havadaki taze barut kokusu kadar başka hiçbir şey onu mutlu edemezdi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir